Karinca meselesi

Yazlikta karincalarla basimiz belada, arkamizi dondugumuz anda mutfagi isgal ediyolar

Aksam tezgah silindj, temizlendi, camasir sulandi, yollarina karinca yemi kondu, varolanlar ilacla olduruldu, sabah yine tezgahtalar. Kirinti vs birakmiyoruz ama oncu kuvvetler her daim geziniyor

Napalim? Cozumu var mi bu isin?

Mustakil ev bu arada

defne yapragina yaklasmiyor diyorlar. yarim limona karanfil parcalari batirip birakinca da gelmiyormus. bir de gelmesini istemediginiz yerlere tuz dokun tuzu da gecemiyor diyorlar. ben hicbirini denemedim ama karinca istilasina karsi aklimda bulunsun diye okumustum. bi dene istersen.

  • in vino veritas  (10.07.16 17:20:01)
Annem yarım limon kesip koyuyordu karıncaların çok olduğu yerlere ama işe yarar mı bilmiyorum.

  • utkumon  (10.07.16 17:21:50)
Normal bocek ilaci siktim toplandiklari yere, bir daha gormedim.

  • stavro  (10.07.16 18:53:12)
@stavro keske oyle olsa

Bu postu yazdiktan sonra bi 200-300 taneyi daha halletmisizdir herhalde. Eve nereden girdiklerini tespit edemedik, sorun 4-5 senedir var ama bu sene annemi cildirtacak duzeye geldi :) evin etrafi komple ilacli ama bi sekilde acikta bisey buldular mi geliyolar
  • la noix  (10.07.16 20:48:42)
Karıncaları öldürmeyin yazık. Takip edin çıktıkların yeri karınca tebeşiriyle çizin. Sirke, nane, tarçın, karabiber falan sevmiyorlarmış.

  • Lim5  (10.07.16 20:53:15)
salatalık kabuğuna gelmediklerini okumuştum ama emin değilim.

  • rakicandir  (10.07.16 21:00:04)