toki evleri ( ankara )

www.sahibinden.com

linkteki ev ve bunun ayarındaki evleri alabiliyor muyuz?

ben emlakcıyla gorustum bi sorun olmadıgını soyledi, nette baktıgım zaman da alanların oldugunu gordum.

acaba ne gibi sıkıntıları var? ev icin degil de, sonradan cıkabilecek hukuki sıkıntıları var mıdır?

iki turlu satısı varmıs sanırım biri noter bi de banka aracılıgıyla, bu satısların cogu da bankada baskası adına devir seklinde oluyormus. bu devirden sonra borclar bittigi zaman biz evi uzerimize alabiliyor muyuz? ilk devir isleminde tapu da bi işlem gerceklesiyo mu?

yakın zamanda bu sekilde ev alan ya da almayı dusunen var mı aramızda? iyi pazarlar :)

iyi pazarlar.

bu hangi ev turu bilmiyorum ama belirli siniflara yonelik evlerin kiralanmasi/satilmasi KAGIT UZERINDE yasak. normalde bu islemler hallediliyor ama bir sekilde. gonul rahatligi ile islem yapabilirsiniz, sikinti cikmaz. cevremde emlak konut/toki calisani cok var, onlarin soyledigi bu.
  • fakyoras  (10.07.16 11:58:24 ~ 11:58:46)