Laptopu pedere mi vereyim, yola devam mı edeyim?

merhaba arkadaşlar,

DELL marka i7 5500u işlemcili ,geforce 840m ekran kartlı ,8 GB ramli bir laptop var alalı 10 ay oldu. 2200 tlye almıştım

Bu ara elime para geçti,pederin de 6 yıllık lenovosu öldü ölecek,fanı kırılmış,açılıp kapanmalar başlamış,can çekişiyor laptop.

bana senin laptopu 1500 e ben alayım ,sen de oyun falan oynicaksan üstüne para koy yenisini alırsın dedi. Başta cazip geldi ama üstüne koyabileceğim en yüksek para 1000 tl. daha fazla çıkmak istemiyoruf.

biraz piyasaya baktım , en fazla 940mx ekran kartı olan laptoplara ulaşabiliyorum 2500 tl bütçeyle.
Çok da eve kapanıp oyun oynamıyorum,genelde zaman geçirmek için takılıyorum.

Acaba bilgisayara ufak bir SSD taktırıp yola devam etsem kaça patlar?şu an hdd 5400rpm var.

teşekkürler.

120 gb ssdler 120 lira falan. o bilgisayar hala iş yapabilir ekran kartı çok kötü olsa da. ve evet 2500 e çokta iyisi olmaz, bu alacağınla çok farkı olmaz. bence dursun bu sende bi 120 ssd tak sonra babana 1750-2000 arasına bi i5li pc alıp ona da harici 120 ssd tak. baba bilgisayarı i7 olmaz çok gelir bence.

  • freetakilir  (09.07.16 19:35:19)
yenı al gec.

  • bryan fury  (09.07.16 20:16:40)