Ucuz kamp çadırının zararları

Merhabalar,

Yakın bir zamanda kamp yapmaya gideceğim. Boyut olarak aynı özelliklerde 2 çadır gördüm fakat biri diğerine kıyasla 5 kat daha ucuz. Olası pişmanlıklar ne olabilir? Aklıma ilk gelen içerisinde pişeceğim geliyor. Başka ne gibi dezavantajları olabilir. Olası dezavantajları engellemek için ne yapılabilir?

Teşekkürler şimdiden.

olası pişmanlıklar pişeceğinizden ziyade dikiş yerlerinin dandikliği dolayısıyla açılması, içeri böcek möcek girmesi veya çadırın içine çiğ düşmesi, çabuk yıpranma, hemen bozulan fermuar, bölgesel su geçirme vs gibi şeyler olabilir. çadırı güneşin altına koyarsanız pişersiniz misal, gölgeye koyun. kamp olayını tekrarlamak niyetindeyseniz ucuza kaçmayın. ucuz kamp malzemesi pişmanlıktır, bu lafımı bi' yana yazın :(

  • evde liyakat kalmamis  (08.07.16 14:53:39)
dikiş yerlerinden su alabilir. ama 5 kat çok ucuz demektir. bence bu seferlik alıp deneyin.

bu arada yatak için mat yeterli olmuyor, şişme yatak alınız.
  • sttc  (08.07.16 15:03:02 ~ 15:04:18)
bu ayder yaylası civarında kamp yapan kampçılar kısa süreli konakladıkları için 20-30 liraya çadır alıyorlarmış dönerken de toplamadan gidiyorlarmış :P kısa süreli bişeyse mantıklı gibi duruyor. diğer konularda pek bilgim yok hiç kamp yapmadım bunu bi yerde okumuştum ondan paylaşıyorum. yaygın bişey sanırım

  • freetakilir  (08.07.16 16:48:57)