Boğaz Yanması

Selamlar. Geçtiğimiz günlerde eşeklik edip bi yudum buzlu su içtim ve boğazım iptal. Başta şişti ateşlendim daha sonra yanmaya ve öksürmeye başladım. Doktora gittim üst solunum yolu enfeksiyonu dedi 3 tane ilaç yazdı 3 gündür kullanıyorum ama gram rahatlamadı boğazım. Gecede 2 3 kez uyanıyorum boğazımın yanmasına sanki bıçakla deşiyolar. Bir öneriniz var mı şunu iç bunu yap dediğiniz pazartesi staja başlivam pazartesine kadar iyileşmem lazım

önce başlığı değiş heyecan yaptırma millete, yapacak bişey yok pek. boğazını yumuşak tut, ılık ballı süt falan iç. 1 hafta çekeceksin onu

  • freetakilir  (08.07.16 12:04:58)
geçmiş olsun geçen hafta ben de yazdığın durumdaydım. hastalığın süresince ne içiyosan ılık iç, otacı vs gibi markaların boğaz pastilleri var, çok kaşınırsa boğazın at bi' tane emikle. fısfıslar da bayağı işe yarıyor, ilaç olarak yazmışlardır muhakkak, onu es geçme. zencefil ye, doğal bal tüket, adaçayı iç. klimaları kapat, manda gibi yat, at gibi terle. dört beş gün sonra kendine geleceksin.

  • evde liyakat kalmamis  (08.07.16 12:08:57 ~ 12:13:02)
Başlık art niyetle seçilmiş gibi duruyor değiştir bence geçmiş olsun

  • solo  (08.07.16 12:14:40)
bedeni o ilaçlara alıştırmaktan yana değilim. genelde sıfır ilaç ile geçiriyorum. olips gibi mentollü bir şeyleri periyodik olarak tut ağzında. ayrıca bedenin gıdaya ve sıvıya ihtiyacı oluyor. canın çekmese bile alacaksın onları. sıvı olarak bitki çayları falan, yemek olarak da içine ekmek doğranmış çorbalar iş görür. bir de viks sürebilirsin boğazına. en önemli kısım da zihninde hasta olduğunu tekrarlama. cidden bak. hasta değilmişsin gibi davran. "bu mu beni yıkacak pehhh" de. beden dediğimiz şey bile zihnin bir uzantısı ne de olsa. o hastalığın bende en gıcık olan tarafı şu bu arada. yutkunmak zulüm oluyor. yutkunmamaya çalışıyorum ama bu da mümkün olmuyor. kısır döngü gibi bir şey.

  • matrix  (08.07.16 12:15:36)
Başlığı değiştir, ölmüyorsun.

Taze zencefil ve bal önemli. Geçmiş olsun.
  • yirmisantim  (08.07.16 12:17:29)
Değiştim kusura bakmayın :( doktor maximus sprey verdi. İçmediğim ot kalmadı nerdeyse. Paatil deniyim bi de.

Teşekkür ederim hepinize
  • dog day afternoon  (08.07.16 12:20:00)
Eczanesen batticon al kulak cubugunu bandir badenciklerinin uErine sur. bayagi etki ediyor.

Baalik neydi bu arada cok merak ettim
  • exlibris  (08.07.16 12:34:48)
Bol su iç ne içiyorsan ılık olsun ve az konuş

  • tehlike aninda cami kiran imdat cekici  (08.07.16 22:09:16)