[]

Derse konsantre olamadığınız oluyor mu?

Arada gelen derse konsantre olamama durumu sizde de oluyor mu abilerim?
Nasıl aşıyorsunuz? 
Bende tersi arada oluyor. Yılda üç beş sefer derse konsantre olabiliyorum zaten.


  • nickimin hakkini veremedim  (08.07.16 11:27:24) 
öncelikle : "tabii lan manyak mısın" ^^

Ders içinde bir konuda kopmuşssan o ders içinde bir sonraki konuya kadar bekle kasma. Diğer yeni alt-konudan yakalamaya bak..o da olmuyorsa eee yeter ulan diyip derse gitmeyip kendi kendine daha iyi çalıştığını ve öğrendiğini fark ediyorsun. sonuç meçhul tabi..
  • qazaqwsx  (08.07.16 12:00:07 ~ 12:02:10) 
Maalesef aşmak için yapilacak bir şey bulamıyorum ben, herkes bunu yaşar bence ama ısrarla uzun ders saatleri oluyo, Master zamanımda 3 saat kesintisiz derslere girdiğim oldu nasıl kimse sesini çıkarmadan dinledi inanamıyorum, aynı şekilde konferanslar falan da bitirir beni, tabi anlatıcı kişinin oldukça etkisi de var. Belki tamamen sallayip zaten daldım boşver dememek önemli olabilir, ara ara kendini toplayıp ayıldikça duyduğun şeyleri Not edip sınav zamanı çalışırken bağlantı kurmak işe yaşayabilir, ben öyle yapardım yani notlara baksan bi bok anlamazsin ama daha sonra arada ilişki kurmaya çalıştıkça ezber yapmadan araştırıp öğrenmiş oluyorsun, bayağı etkili oluyor. Dikkatin dağılmasına bi çözüm değil ama buna rağmen başarılı olmaya bi çözüm bence.


  • pamuk helvalar cebe  (08.07.16 12:25:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.