[]

çekilişten çıkan aracın ötvsi

Şimdi aklıma takıldı. Hani bazı engellilerin araç alışında ötv istisnası oluyor. Çekilişte çıkan araçta da gecerli mi bu?
 
araç da şartlara uygunsa geçerli olur..


  • nrmnm  (06.07.16 23:06:18) 
@nrmnm ne gibi? Mesela magnumdan maserati çıktı.


  • six packsiz  (06.07.16 23:16:58) 
oo maserati falan kafadan olmaz. 1600cc motor sınırı var. gerçi maserati'nin kaç desen onu da bilmiyorum ama çok daha yüksektir diye tahmin ediyorum. bir de işte özel tertibat olayı var, en azından otomatik vites olması gerekiyor aracın..


  • nrmnm  (06.07.16 23:21:32) 
bildiğim kadarı ile ötv istisnası olmuyor.

araç engelli araç standartların da değilse ki değildir, sana verdikleri paket'e ekleme bile yapamıyorsun. boş fiesta mi veriyor, sunroof eklesek ben ödesem desen hadi canım sende diyorlar.

üstüne birde 2 -3 yıl araç satılamaz diye madde ekliyorlar.
atıyorum 500binlik araba çıktı zaten ötvsi vergisi algısı karşılayamayacak durumda isen almamak en mantıklısı.
yani çekilişten araba çıksa satar çatır çutur yerim hayalleri varsa üstüne sifon çekilmelik kıvamda olduğu bilinsin.
  • qxgviper  (06.07.16 23:21:52 ~ 07.07.16 01:34:21) 
asdfghjk ne ocaklar söndü şu tik yüzünden

@six packsiz, kardeş daha de'leri da'ları nasıl yazacağını bilmeyen kamillere de tik vermişsin, bize de. ne anlamı var o tik'in? benimkini kaldır lütfen :(
  • nrmnm  (07.07.16 00:59:06 ~ 01:00:10) 
@nrmnm benim için cevap verilmesi yeterli, yazım kuralları kişiyi ilgilendirir :)


  • six packsiz  (07.07.16 01:20:39) 
saçmalama manyakmısın ne ötvsi. kazanılan araça özel tertibat takarsan mesele mesaeratti kazandın(!) diyelim bayide tüp taktırırsan ötv den muaf oluyorsun ototmatik değilde manuel istiyorsan kdv de ödemezsin.


  • mrthany  (07.07.16 03:21:14) 
evet geçerli


  • eksimeksi  (07.07.16 03:43:28) 
google ile 3 saniyede ulaşılabilen bilgi için görünmez bkz. la şov yapıyor kendince eleman. koca koca insanların düştüğü hallere bak adsfdgfhjklj sanki bana vergi memuru..

@six packsiz, çekilişten çıkan araba için fiyata dahil olan vergiler (kdv ve ötv) ödenmiyormuş zaten. senin sorunun cevabı da kendiliğinden ortaya çıkıyor bu durumda. olay bu kadar..

(bkz: bana tik at)
bana tik at
(git: bana tik at)
ONLARA ATMA!
bilgiara.com
  • nrmnm  (07.07.16 04:08:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.