[]

ab vatandaşları türkiye'ye girerken

bu vize istenmeyen ülkelerin vatandaşlarının türkiye'ye girişte pasaport kontrolden geçmek dışında bir şey yapmaları gerekiyor mu? giriş harcı ücreti bir şey var mı? varsa ne kadar?
 
vize alıyolar (vize istenmeyen ab ülkesi yok. kapıda vize uygulaması var, ikisifarklı şeyler)
en son 15 euro'ydu galiba

ülkeye giriş yapmadan internetten de vize alabilir
  • la noix  (06.07.16 22:49:47) 
internetten başvuruyla bile alabilyorlar bizim vizeyi. vize yok da diyebiliriz. almadan gelip burda 5 dakikada da alabiliyorlar. bizim gibi bir ay önceden 40 tane belgeyle yok efendim sponsorla başvurmuyorlar.


  • peace.on  (06.07.16 22:51:19) 
emin misiniz yav? mesela şurada şey diyor bazı ülkeler için "Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri, Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vizeden muaftır."

www.mfa.gov.tr

hmm. ama şey normal turistler için dediğiniz gibi galiba tekrar baktım.
  • snape i başından beri tanırım  (06.07.16 22:59:47 ~ 23:02:25) 
ilk cümleyi okudun mu?

Ülkemize seyahat edecek yabancıların ülkesine göre www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vizelerini almaları veya dış temsilciliklerimize şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.
  • la noix  (06.07.16 23:00:59) 
Vize muafiyet anlaşması yok ise kapıda yada internetten alıyor. (Ki AB ile yok)

Mesela Ukrayna veya Rusya vatandaşları onu da almıyor. Ülkesine göre değişir.
  • ihanet kac kisilik  (07.07.16 00:46:03) 
yav sakin olun aşkımslar, burada her ülke için her halt yazılmış,

en.wikipedia.org

türkçesi de var ama wiki'de daha güvenilir olur diye ingilizcelerine bakıyorum ben hep. türkçesini merak eden de soldan türkçeyi seçebilir.

visa-free kısmında yazan ülkelerin vatandaşları, 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz girebilir. istisnai olarak rusya için bu sayı 60, bazı ülkelerde 30. yazmışlar onları da.

e-visa kısmında yazan ülkelerin vatandaşları ülkeye giriş yapmadan evvel internet üzerinden ya da ülkeye girişte havalimanında e-vize alabilir. süresi geçmiş pasaportla bile girilebiliyor bazı ülkelerden, şaka gibi. millet bizi "bunun 6 ayı kalmış" diye almıyo.

conditional e-visa kısmındaki ülkelerin vatandaşları da belli kriterleri karşılamaları durumunda e-vize alabiliyorlar. bu kriter dedikleri de para ve geri dönüş bileti falan işte.
  • der meister  (07.07.16 00:52:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.