Çocuklar şeker toplamaya geldi mi?

Bu bayram ailemin yanına da gitmedim, tatile de gitmedim, evdeyim. Sitede oturuyorum, bi sürü de çocuk var. Geçen sene üç beş çocuk gelmişti, bu bayramda da şeker toplamaya gelirler belki diye bi sürü şeker, çikolata aldım ama ne gelen var ne giden :(
Anlıyorum da aslında, artık kimsenin kimseye güveni kalmadı haklı olarak. Aileler çocuklarının kapı kapı dolaşmasından korkuyordur, benim çocuğum olsa ben de izin vermezdim belki ama yine de üzüldüm kimse gelmeyince. Biz küçükken bütün mahalleyi dolaşırdık, torba torba şeker toplardık. En sevdiğim bayramdı şeker bayramı.

Size gelen oldu mu hiç?

Gelmediler.

  • Lim5  (06.07.16 21:20:31)
hayır, eskiden gelirdi artık gelmiyorlar

  • limoncello  (06.07.16 21:22:00)
gitmedim xd

  • freetakilir  (06.07.16 21:24:29)
Ben kucukken, mahallede mac yaparken filan bile hic kapi kapi dolanip seker toplamamistik.

Hayatim boyunca da kimse gelmedi kapiya. Bayram sekerimizi de biz bitiriyoruz zaten
  • kuehles blondes  (06.07.16 21:24:40)
Bi tane geldi o da komsumuzun ogluydu 5 lira verdim cocuk acaip mutlu oldu. cocuk sevindirmek <3

  • dedim ben sana  (06.07.16 21:25:36)
geçen yıllarda yanlış hatırlamıyorsam şeker toplamaya giden üç çocuk öldürülmüştü. o haberlerden beri bize de gelmez oldu çocuklar yıllar içinde.

  • rectoa  (06.07.16 21:25:44)
@kuehles benim şekerleri size göndereyim o zaman. Ben de yemiyorum boşu boşuna aldım o kadar şekeri :(

  • buff  (06.07.16 21:26:08)
bize bir kere geldiler onlar da 13-14 yaşlarındaydı.

  • lazpalle  (06.07.16 21:26:30)
Yazlikta mahallenin cocuklari gelir ama bu bayram yazlikta degiliz. Buraya da hic gelmedi galiba, ben de gitmedim

  • la noix  (06.07.16 21:27:30)
Ben daha geçen haftadan eve hem seker hem çikolata aldim; şekerlige doldurup bıraktım. Bugün sordum erkek arkadaşıma gelen, giden olmamış.'duruyor senin şekerler' dedi, üzüldüm. Geçen sene tatildeydik, bilmiyorum geldiler mi ama anne babalar haklı bir yerde gondermemekte.

  • fraise  (06.07.16 21:32:13)
son 3 senedir dikkat ediyorum,feci düşüş var. her sene azalarak geliyolardı ama bu sene kimse gelmedi.

  • MtKrt  (06.07.16 21:33:03)
Sadece komşularımızın çocukları geldi. Yaşınız gençse ve dışarıya kapalı biriyseniz sizi uzunca bir süre kimse ziyaret etmez.

  • dissendium  (06.07.16 21:35:10)
@hpkhga abi nolur bari bayramda giyinik durun ya, bak böyle böyle çocuk kalmadı :/

@dissendium yok komşularla gayet kankayız, benim köpeğim falan var diye bi de çocuklar da seviyo beni, tanıyorlar yani ama gelen olmadı yine de.
  • buff  (06.07.16 21:38:10)
@kobuzchu kiz, özelden adres veriyorum gofretleri gönder. yoksa lara gofret'i salarım üstüne.

  • Polaroid  (06.07.16 21:38:34)
kuehles blondes +1

sokakta oynayarak büyüyen son jenerasyondan biri olarak hayatım boyunca ne şeker toplamaya gittim, ne bize şeker toplamaya geldiler. :(
  • ambrosia  (06.07.16 21:53:46)
Geldiler bikaç kere kapı çaldı ama ben açmadım.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (06.07.16 21:59:27)
önceden olurdu ama gelmedi bu sene

  • neseranni  (06.07.16 22:08:09)
Iki küçük cocuk ayni anda geldi. Ben unutmusum geldiklerini seker icin. Bakakaldim, sekerim de yoktu. Muz verdim ikisine de, cok sevindiler :)

  • shadowcat  (06.07.16 22:11:45)
gelmediler. artık kapılar şifreli dışardan zillere basmak içinde tuş kombinasyonu yapmışlar. nasıl çalsın çocuklar kapıyı :/

  • peace.on  (06.07.16 22:14:40)
Gelmediler galiba, yani gün içerisinde evde yoktuk ama sabahtan gelmiş olmaları lazımdı o zaman da yoktular.

  • neferkitty  (06.07.16 22:16:35)
ilginç bir şekilde tek bir çocuk bile gelmedi ki burası kasabadan hallice, herkesin birbirini tanıdığı ve hayatım boyunca bulunduğum sanırım en güvenli yer. üstelik şeker/para kovalayacak çocuğu olmayan aile yok gibi neredeyse. yani bir aşağıdaki evden de mi gelmezler? yok, hiçbiri gelmedi. ulan sahi, niye gelmedi bunlar?

  • der meister  (06.07.16 22:19:01)
2 ayrı çocuk grubu geldi, şekerleri döktüm çantalarına. Normalde daha çok çocuk gelirdi, gittikçe azalıyor sayıları.

  • elikası  (06.07.16 22:39:35)
Geldiler, s.ktrn lan bi daha görmiyecem sizi buralarda diye kovaladım. Bir dahakine onlar da gelmezler, tüm çikolatalar bana kalır gene.nihaha

  • orhan tv  (06.07.16 22:46:47)
İzmitteyim, geldiler. 7 8 kere çalınmıştır kapı.

  • mutlusismankedi2015  (06.07.16 22:49:34)
geldiler. şeker yoktu evde, vermeden gönderdim.

  • bbhkeydefe  (06.07.16 22:53:05)
Gelmediler, gelmesinler de. Mahalleden olmayan kimbilir nereden toplanıp gelmiş garip çocuk grupları dolaşıyor genelde. Para isteyeni mi ararsın, evleri boş mu dolu mu diye kontrol eder gibi birkaç kez gelenleri mi...

Büyükşehirde olacak iş değil bunlar.
  • Sulfoxaflor  (06.07.16 23:10:58)
geldiler. en azından geldiklerini tahmin ediyorum çünkü zile basıldı bayram günü sabah 11'den öğleden sonra 3'lere kadar falan. ama açmadım. uyuyordum ben.

  • matrix  (06.07.16 23:37:28)
@Sulfoxaflor ne kadar kötücül düşünüyorsun çok şaşırdım. Çocuk bunlar ya. Kendimizi böyle her şeyden korumaya çalıştıkça hayatı yaşayamaz hale geliyoruz.

Kapısı çaldığı halde açmayanlara da çok şaşırdım. Ben heyecanla, mutlulukla bekliyorum gelmelerini ama demek ki bundan memnun olmayanlar da varmış.
  • buff  (06.07.16 23:40:41)
at hırsızı kılıklı irili ufaklı 5 6 çocuk geldi, kapıyı açmadım. bayram filan ipleyen biri değilim zaten, ama mesele şeker vermemek değil, bunlar para peşinde ve bu mahalleden olmadıkları çok belli.

  • electricsky657  (07.07.16 18:58:38)