harici hdd sorunu

ciyuv ciyuv diye ses cikariyor ritmik olarak. saniyede 1 falan. 10 saniye boyunca. 340gb bilgisayardan cikm hdd, harici kutusuna koyduk oyle kullaniliyordu. 100gb veri atayim dedim ilk baslar sikintisizdi, sonra aktarim hizi cok yavasladi, sonra bu sesi yapmaya basladi. kafa vurma dedikleri sey sanirim.

velhasil, basina gelen oldu mu? noldu? bu hdd mevta mi? isininca yapmis olabilir mi? cunku bu sesi cikarip sonra normal dusuk hizda devam ediyordu isleme. napmak lazim?

program indirmeli cozum onerilerini uygulayamayabilirim, evde internet yok. tikler gelecek.

Rahmetliyi nasıl bilirdiniz?

  • sutlu nescafe  (06.07.16 07:46:05)
calisiyordu yav. komple mevta mi simdi? sogusun diye kenara koyduydum, icinde baya bi veri var unutayim mi onlari? alamaz miyim icinden?

  • icim urperiyor  (06.07.16 14:40:46)
şimdi aklıma geldi. bir ihtimal güç sağlayamıyor olabilir mi? imkan varsa yine bilgisayara takıp dene olmazsa işin zor. çok pahalıya patlayabiliyor içindekileri kurtarmak.

  • sutlu nescafe  (06.07.16 17:02:27 ~ 17:02:37)
@karakteristik

vida derken hangi vida?
  • icim urperiyor  (06.07.16 18:36:50)