müfettiş yrd sınavı hakkında bilgi

bu ayın 5inde denizbankın müfettiş yardımcılığı sınavı var...
bu sınava nasıl çalışmalıyım, hangi konulara bakmalıyım.
özellikle de ingilizcede eksiğim var, konuşma iyi ama yazma kötü ve sınavda bana kompozisyon yazdıracaklar.
ben hukukçuyum, aynı gün adli yargı hakimliği sınavı da olacağı için, bu sınava girecek olan fazla hukukçu yok, bu benim için avantaj, hatta aynı gun iş bankasının da muf. yrd. sınavı var, yani benim gireceğim sınava katılım az olacak, şansım fazla gibi..
sınav sonunda max.10-12 kişi alacakalar, onun için biraz kastırmam gerkiyor, makro iktisat ve ingilizceme guvenemiyorum, 15 günüm var, şu konulara bak diyen olursa şükela olacak

ben 2005te girdiğimde genel yetenek soruları vardı öyle iktisat neyin yoktu ama tabii şimdi sistem değişmiş olabilir. 2 tane kompozisyon vardı 1 i türkçe diğeri ingilizce, ing. olan çok zor değildi rahat olun bence.(büyük şehirde yaşamak veya hava kirliği gibi abuk bir konuydu) türkçe olan da müfettişlikle ilgili bir soruydu.

  • susannah  (24.11.09 13:55:42)