Ataturk havalimanina ulaşım

Merhabalar!

Arkadaslar saat sabah 06.20'de uçagim var bir ay sonra.THY'nin seferi. Ben İstanbul'da yaşamiyorum ama bir gun onceden gelip orada kalabilecğim arladaslarim var. Acaba kamil kocla falan o gun gelip istanbula direk onarin havaalani baglantilari varmis sanirim bu sekilde mi gecsem yoksa istanbulda onceden bir gece kalip mi gecsem? Istanbulda gece havaalanina nasil ulasim saglaniyor acaba?

o saatteki uçuş için havalimanına sadece havataş ile ulaşabilirsin. metrobüs hattına yakın bir yerlerde kalırsan da metrobüsle yenibosna, oradan da taksi yapabilirsin..

  • nrmnm  (04.07.16 19:44:34)
Güvenlik önlemleri sebebiyle 3 saat önce gidilmesini tavsiye ediliyordu bu bayramda. Muhtemelen önümüzdeki bir ay da aynı olacaktır. O yüzden otobüsle bir gün önce gelin. Otobüs gecikir, havaalanına götürecek servis sıkıntı olur vs.

Metrobüs 24 saat çalışıyor. Gece belli bir saatten sonra yarım saatte bir (15 geçe ve 45 kalalarda hareket ediyordu yanlış olmasın bir kontrol edersiniz:) ama çalışıyor yani. Normalde metrobüsten şirinevlerde raylı sisteme geçip doğrudan havalimanına bağlanılır. Ben anadolu yakasından 45 dakikada falan gidiyordum rahat oluyor.

Ama raylı sistem sabah 6da başlar o yüzden metrobüsten YeniBosna durağında inip taksi yapabilirsiniz. 5 km falan oradan havalimanı çok tutmayacaktır taksi.

Bir diğer alternatif sabah taksim'den TH-1 var doğrudan havalimanına gider. Ama o da 4'te. Geç kalabilirsiniz.

En temizi metrobüs-yenibosna durağı-taksi
  • anten  (04.07.16 19:48:12)