Yoğurt üstünde biriken su

Gereksizlikte tepelere oynayacak bir soru.

Hani yoğurdu açtıktan sonra zamanla üstünde yeşilimtırak bir sıvı birikiyor ya, bunun olayı nedir bilen var mı? Ben alttan alttan kıllanıyorum buna, itinayla döküyorum. Kıvamını bozup ayrana çeviriyor birlikte yemeye kalksan.

Siz napıyorsunuz karıştırıp yiyor musunuz? Sek mi içiyorsunuz, nasıl tadı?

kaşığı olduğu gibi daldırıp yoğurt yüzeyinde delikler açmazsan çıkmıyor o su. her seferinde yoğurt yüzeyini düz bir seviyeye getirecek şekilde traşlar gibi alırsan yoğurdu kabından, oluşmaz.

  • in vino veritas  (04.07.16 11:09:51)
lüp lüp içiyorum, tadı çok hoşuma gidiyor.

  • Apocalypse  (04.07.16 11:27:58)
Kedilerin mamasının üstüne falan döküyorum.

  • buff  (04.07.16 11:43:20)
Yoğurt suyu çok faydalı bir sudur. ancak paket yoğurtlara bir şey diyemiyorum, onlar karışık.

www.dogaldiyet.com
  • kartallar yuksek ucar  (04.07.16 11:48:52)
karıştırıyorum. dökmeyi hiç düşünmedim.

  • sutlu nescafe  (04.07.16 12:05:58)
tahta kaşık kullanınca o su olmuyor

ben döküyorum o suyu. bazen cacık yapacaksam kullanıyorum sadece
  • la noix  (04.07.16 12:20:44)
Ben de dökmeyi hiç düşünmedim, mis gibi su. Karıştırır yerim.

  • fotrsapka  (04.07.16 12:29:02)
Asla dökmem, içerim. Böbreklere faydalı olduğunu biliyorum. Tadını da severim.

  • yirmisantim  (04.07.16 13:17:11)
Çok faydalıymış. Ama ben de hiç sevemedim bir ürlü. Böbreklerinde taş olup bunu içerek kurtulan tanıdığım var. ama tabi ev yoğurdu. Endüstriyel yoğurdun kendisinde bi hayır varmı ki, suyunda olsun.

  • arnatuile  (04.07.16 13:48:15)
Bobrek tasi olayi kalsiyumla ilgili bu arada

  • la noix  (04.07.16 14:05:17)
yogurdu sulandiracaksam mutlaka o suyu kullanirim ama hic sek icmedim.

  • halanne  (04.07.16 14:28:55)