Avrupa'da tren biletlerinin aşırı pahalı olması sorunu

Ya ben ucuz olsun diye tren bileti alayım dedim ama o da nesi. ryanair le 40 yuroya airfrance ile 50 yuroya biletini alabildiğim madrid-paris arasını trenle gitmek istesem 100 yuro ile 356 dolar arasında değişen fiyatlarla karşılaştım.

www.raileurope-world.com

www.eurorailways.com

i.hizliresim.com

bi yanlışlık mı var?

kaza orani, konfor, hiz vs. ama flixbus vs daha ucuz. ucaklar duruma göre daha ucuz. senelik ya da dönemlik kart alirsan da trenler daha ucuz. tek seferlik trene binmek genelde pahali evet.

  • portmanto  (03.07.16 17:52:22)
Yanlis degilsin. Baya onceden alirsan tren ucuz oluyor sadece.

Blablacar en ucuzu genelde karada.
Ya da megabus, flixbus ya da yerel otobus firmalari.

Tren onceden alinca.
Ryanair zaten ucuz.
  • kuehles blondes  (03.07.16 18:00:00)
img.pandawhale.com

ülke içi regional trenler ucuz olur ama.
  • qazaqwsx  (03.07.16 18:06:13)
sen o trenleri kütahya-manisa arasındaki tavuklu trenlerden sandın herhalde :))

yanlışlık yok. zaten o mesafeyi trenle gitmek pek mantıklı değil. sen iyisi mi uçağa bin.
  • i ve been mistreated  (03.07.16 18:20:05)
ya tavuklu kuzulu olsa nolur olmasa nolur ben türkiyeyle değil aynı hatta çalışan uçakla karşılaştırdım zati.

  • error522  (03.07.16 18:51:59)
Iki dklik mesafe bile 5-6eurodqn asagi degil. Ancak aylar öncesinden alirsan bi nebze ucuz oluyor.

  • melengich  (03.07.16 22:13:04)
@melengich: 2 dakikalık mesafe 5-6 eurodan ucuzdur ya. abartmayalım :)

  • burya  (03.07.16 22:35:02)
@burya 2 dklik mesafe iki ayri zone a dusuyorsa 5-6€ olabiliyor.
Olmuyor degil :)

Mesela almanyada fiyat fiks degildir, hep artar ucak bileti gibi. Ama avusturya'da fikstir. Onceden alirsan ucuz olur ama standard fiyatin ustune hic cikmaz. O standart fiyat ise pahalidir indirim karti olmadikca zaten :D
  • kuehles blondes  (04.07.16 00:18:43)