Elektrik su dogalgaz faturalari

Bir onceki kiraci faturalari kapatmadan sonraki kiraci elektrik su dogalgazi ustune alabilir mi? Kendisine pek guvenmedigim bir emlakci borcun bir onceki kiracida kalacagini ve yeni kiracinin faturalari ustune alabilecegini soyledi, dogru mudur?

Tesekkurler

doğrudur. Ama öncelikle il nüfus müdürlüğüne gidip ikametgahını aldırman gerekiyor. İkametgahını aldığın gibi bir belge verecek onu fotokopi et. Zaten muhtarada bir tanesini vereceksin. Hatta benim zamanımda nüfus müdürlüğündeki kadınla laflarken derdimi anlatmıştım o kağıttan bol bol verdi (o adreste benim olduğum yazıyor resmi şekilde) neyse kontrattanda bol fotokopi al. Gideceksin aha yeni kiracı benim diyeceksin, kapa benden önceki sıpanın hesabını bana yeni hesap aç diyeceksin. Senden önceki kişinin borçlarını depozitodan düşecek ha depozito kesmezse o adama takip başlatacak senlik bir iş yok. Yani oluyor böyle işler merak etme. ama asıl sen git muhtara sor bu adreste biri var mı ben taşınacağım diye. Varsa iş uzar onu konuş en kolay nasıl hallederiz adamı atarız diye. Yok adres boş gözüküyorsa işler kolay kimse sana öncekinin borcunu öde diyemez. Hatta benim kıl emlakçı şey demişti senden öncekinin borcunu öde bak depozitodan daha az bir miktar. yeni açmada 400 depozito vereceksin bunun borcu 200. sen oturmaya devam edersin hem diye. aklında aç kapa olmasın tribi. aman yapma. kendi üstüne al çıkarken kapa. yarın bir gün eski kiracı gelir dava açar benim aboneliğimi kullıyor diye. zaten elektrik şirketi anlayınca da dava açıyor sen değilsin bu diye.

  • ManikD  (02.07.16 02:21:07)