ehliyet almak hakkında

bugun başvursam ehliyet kursuna, işleyiş nasıl oluyor?
stajyer falan deniliyordu, aktif oldu mu o sistem ?

kaç ay sonra ehliyet sahibi olurum en erken ?

Sınavlarda kalma durumunuz olmazsa en erken Eylül sonu kursla işiniz biter.
Teorik Sınav 27 Ağustos
Direksiyon Sınavı 24-25 Eylül
Tek seferde geçerseniz direksiyon sınavını geçtikten 1 hafta kadar sonra dosyanızı kurstan alırsınız ama emniyet randevusu vs. derken Ekim başını bulur.

Stajyerlikte de bir şey yok abarttılar bayağı 2 yıl 75 ceza puanını doldurmadan araç kullanman gerekiyor en önemlisi bu başka bir olayı yok.
  • mutekebbir  (01.07.16 11:29:14)
evet stajyer ehliyet uygulaması aktif oldu, ceza puanınız 75 den başlıyor yamulmuyorsam dolayısı ile kazadır, güvensiz sürüştür ehliyet elinizden daha çabuk gidiyor, bunlara dikkat ettiğiniz sürece bir sorun yok. normalde 100 mu 150 mi ne öyle bişi zaten.

mutekebbir arkadaşda güzel açıklamış zaten.
  • selam  (01.07.16 11:45:18)