Uluslararasi erkek ismi

Tercihen kisa, uluslararasi kullanimda karisiklik yaratmayacak turkce erkek ismi onerebilir misiniz?

C ile baslamamasi gerekiyor

Uluslararasi en sorunsuz erkek ismi hic suphesiz Ali'dir. C ile baslayan derseniz Can geliyor aklima, telaffuzu kolay.
Edit: Yanlis okumusum, o zaman dedigim gibi.

  • stavro  (30.06.16 21:01:03 ~ 21:05:53)
@stavro yok c ile baslamamali

  • la noix  (30.06.16 21:01:34)
Adem de olur.

  • fakyoras  (30.06.16 21:04:27)
Ege var kısacık isim.
Levent derdim ama 6 harf uzun sanki.
Dini isimler komple olur.
  • Lim5  (30.06.16 21:12:01 ~ 21:16:11)
kaan, ozan, mert? üçü de hem telaffuz hem anlam açısından benim çok sevdiğim, ilerde oğlum olursa koymayı düşünebileceğim isimlerden. türkçe karakter yok. yazması kolay. telaffuz da sıkıntılı değil aslında ama ona yapılabilecek bir şey yok, yabancılar ne olursa olsun yanlış okumayı beceriyor bir şekilde.

  • der meister  (30.06.16 21:14:51)
Babam Ali dedi.
Volkan
Selim
Deniz
Efe
Bora
Mert
Timur
Yavuz

En iyisi deniz ama :D
  • kuehles blondes  (30.06.16 21:16:13)
c ile başlayacak olsa can derdim. kendi adım can, şu ana kadar sözlü olarak birisiyle konuşurken adımı tekrar soran olmadı. c ile başlamaması gerekiyor dediğine göre deniz. deniz ismi de başka ülkelerde kullanıldığı için anlamakta vesaire sıkıntı çekmezler

  • metalika  (30.06.16 21:16:56)
@der meister mert fransızca "merde" gibi geliyo kulağa

  • sagittal  (30.06.16 21:18:33)
Leven't olabilir.
I leven't do this sir, cuz im a turk.

Yusuf da olur bak.
  • Goddard  (30.06.16 21:19:54)
biz altar tibet koyduk, yani ben koydum

  • limoncello  (30.06.16 21:21:00)
Efe var bi tane :p
Ege'yi de soyleyemiyolar tam. Mert guzel ama mierda falan derler mi bilemedim. Ben mesela mete'yi seviyorum ama sokmak anlamina geliyor. Selim de hosuma gitti. Kaan da guzel

Deniz iyiymis bi dedirteyim bakalim
  • la noix  (30.06.16 21:21:05)
anası türk babası ingiliz bir çocuğun ismi john can. cancan ahaha. olabilir, john'ı telaffuz edemeyecek insan yok bu dünyada, universal.

  • pinkpeony  (30.06.16 21:24:33)
tek isim o da türkçe olsun mu diyoruz?

  • pinkpeony  (30.06.16 21:25:35)
@pink valla bizde ingilizlik olmadigi icin john sacma olur, hadi koyduk diyelim con diye okuyamazlar, can da c ile basliyor. Bi de turkce isim istemistim ama yine de tesekkurler

  • la noix  (30.06.16 21:26:33)
Aras

  • sttc  (30.06.16 21:27:00)
Emre de olur.
Emir olur.
Hakan, atilla..
Cok da takmamak lazm, biri tek seferde dogru soylese nolur ki. Ikinci ucuncude hrkes duzeltir zaten. Tabi gidin abdurrezzak koyun demiyorum ama cok da seyetmemek lazim.

Mete oyle bi anlamdaysa olmaz tabi ama :D

Mert e kimse merda/mierda demez
  • kuehles blondes  (30.06.16 21:28:05)
salih olabilir, sal derler, baris olabilir boris derler. bunlar benim cevremden yetiskin insanlarin isimlerinin basina gelenlerden ornekler, ki bence hicbirisi ne turkcede ne ingilizcede kotu durmuyor.

  • mavicorap  (30.06.16 21:39:11)
bora. ali.

  • nathanieltroy  (30.06.16 23:40:16)