Prefabrik evler

Hocalarım.

Sizce 20 30 a bir arazi alıp ekteki prefabrik evlerden kondursak mis gibi olmaz mı?

olur. gayet de güzel olur.

  • babilbaligi  (30.06.16 15:05:33)
Elektriği suyu lağım giderini interneti telefonu ne yapacaksın?

  • ThomasJefferson  (30.06.16 15:07:39)
imarlı arsayı 20-30'a alabilyorsan iyi olur tabii.

  • maxc  (30.06.16 15:08:35 ~ 15:08:53)
Benim de niyetim böyle bir şey yapmak.
Sit alanlarına bile temelsiz kazıkların üstünde yapılabiliyor.
Hayırlı olsun
  • çınarım  (30.06.16 15:12:24)
Bir de unutmuşum ama ikametgah belirtme zorunluluğu var bu tarz evlerin yasa karşısında durumu nedir hiç bilmiyorum.

  • ThomasJefferson  (30.06.16 15:13:48 ~ 15:13:57)
elektriği zirai elektrik ya da güneş paneli, suyu kuyu suyu, lağımı lağım çukuru, internet ve telefonu da mobil şebeke üzerinden halledebilirsin. tarlaya da prefabrik koyabilirsin, imarlı olması şart değil.

maliyetlerini hesapla da öyle gir gireceksen.
  • babilbaligi  (30.06.16 15:30:41)
çok güzel olur hem de.

elektrik için güneş paneli işini görecektir.

atık su için foseptik çukuru açarsın.

kablosuz internet sağlayıcıları (vodafone vb.) ile internete bağlanabilirsin.

tek problem su gibi görünüyor, suyu çektirebilirsin ama tamamen bağımsız yaşayayım diyorsan onun için de eğer yerel yönetim izin veriyorsa artezyen vurdurabilirsin.
  • yemrem  (30.06.16 15:38:22)
iyi fikir ama çok masraflı o fiyatlar sadeceyapını fiyatıdır. subasma mı ne bişey var. beton dökülecek. o sana ait. sanırım naliyat sana ait. montajı yapacak işçilerin gidişi gelişi yemesi içmesi sana ait. elektrik su tesisatları belediyeden izin vs..

  • sutlu nescafe  (30.06.16 15:45:49)
Ben yeni yaptirdim mice.bildigin duz koyde 700 metre bi yer.koylulerden caz yapanlar oldu bende ne var olm bizim koyumuz olmasinmi minvalinde geri puskurttum.anlastik nihayetinde.yakindaki belediyenin kepcesi alani duzledi birde foseptik cukur kazdirdim.yer duz su basmani beton atildi,foseptigede attirdim.15 gun kurudu gelip taktilar ustune.koydeki en dandik ev oldu ama oldu.iki odali,guzel verandali.su beles simdilik elektrik cekildi.panel falan kuracaktim oyle green house modeli olsun diye baktim green dedigin hersey kol boregi bu ulkede koy elektrigi i bagladik.teyzeler sesleniyor cilek yiyivircenmi guzel olay.

  • duptıs  (30.06.16 15:50:37)
yalitimdan dolayi prefabrik evler sikintili. ama mümkün.

  • wiillii  (30.06.16 15:56:31)
biz köye bunlardan kondurduk bitane, 165 metrekare 3+1; çelik kapısından temeline kadar tesisat vs. her şey dahil 60bin tuttu. bir tek temelin düz olması için greyder çağırdık, bi de lağım kazdırdık, onun haricinde direkt anahtar teslim. yalıtım falan zaten fabrika çıkışlı duvarların arasında geliyor, adamlar sadece montaj yapıyor. sürekli oturmadığımız ve henüz 2 sene geçtiği için(sadece yazları gidiyoruz ve normal evden daha serin oluyor) ne kadar yardımcı olur bilemem ama şu ana kadar bi şikayetimiz yok.

  • baba jo  (30.06.16 16:37:12 ~ 16:38:26)
cevaplar ıcın tesekkurler.

bu olay ıcımde bir uhde olarak kalmaya devam edecek.. ama super olurdu lan olsa
  • anonymice  (30.06.16 22:04:57)