hakaretten hapis yatar mıyım?

aşık olduğum kadın ki kendisi avukat, benle aynı yaşta.. 34 yaşında...

bana öyle büyük kazıklar attı ki, kontrolü kaybettim... hakaret ettim..
yani kaşarlık yaptın, başkası ile beraber oldun beni hiçe saydın, al işte bak seni bir bşaka erkekle gördüm hadi onunla ilgilen... hadi git onla takıl
gibi laflar ettim.
ama orospu, kaltak gibi laflar kullanmadım
ama zavallısın falan dedim...
şimdi bu kadın, 6 yıldır tanıdıüğım halde
seni şikayhet edip hapse attırıcam diyecek kadardüştü...

sizce bu tür laflarla hapse girer myim?

tck madde 125

3-24 ay hapis ya da adli para cezası alabilirsiniz.
  • sen de git sen de unut  (29.06.16 03:20:02 ~ 03:21:35)
yani nolcak simdi? muallak yazı var orada?

  • sahipsiz  (29.06.16 03:21:34)
o zaman aşık olduğumuz insan bizi aldatınca, sessiz kalalım. mutlu olalım. böyle adaletin....

  • sahipsiz  (29.06.16 03:22:01)
avukatlar bu konuda acımasız sanırım. sokaktaki insan en fazla ben de senin amk der susar ya da kavga eder ama ''terbiyesiz'' kelimesi için komşusuna ceza aldıran avukat bir hocam vardı... yine üniversiteden tanıdığım bir kız kaşar kelimesi için dava açıp kazanmıştı

dava açarsa muhtemeldir ki kazanır ve büyük olasılıkla bu adli para cezasına çevrilir
  • sen de git sen de unut  (29.06.16 03:26:36)
bilemem kanıtlayabilri mi, bütün yazısmalar whatsapp üzerinden.
kanıtlarsa da napalım...
ben söyledigim sözleri bilyiorum ama bana göre tahrik var..
  • sahipsiz  (29.06.16 03:27:46)
Whatsapp uzerinden attiginiz mesajlari tutanak altina aldirip sikayetci olabilir. Eger ki whatsappta kullandiginiz cep telefonu numarasi sizin uzerinize kayitli ise pekala hakkinizda hakaret sucundan dava acilir. Bu dava sonucunda da sucunuz sabit gorulurse -ki yazdiginiz ifadeler icerisinde hakaret niteligi cok da gozukmuyor- adli kaydiniz da temizse hic birsey olmaz. Cezaniz ertelenir. Bir tek gozume takilan " kasar " ifadesi. Bunun da savunmasini yapabilirsiniz. Ben kasar olarak yalanda, iftirada uzman biri oldugunu soylemek istedim, kastettigim buydu dersiniz.

En kotu ihtimalde Hukmun Aciklanmasinin Geri Birakilmasi uygulanir eger sabikaniz yoksa. Bu da 5 yil icerisinde suc islemediginiz takdirde davanin dusecegi anlamina geliyor. Yani rahat olun.
  • kareem said  (29.06.16 03:34:05)
@godoşu beklerken, halk dili ile demek istediğin nedir?

  • sahipsiz  (29.06.16 03:34:36)
Arkadaşlar sağolun, bir daha hukuk okumuş bir kadına aşık olmayacağım... ( aman bu da hakaret sayılmasın )..

  • sahipsiz  (29.06.16 03:35:50)
kamusal alanda, yani başkaları da bu hakaretler duyduysa, cezan 1/6 oranında da artar. bu laflar yuzunden 6 yıldır ilişki yaşadığı erkegi hapse attiracaksa , varsın attirsin.

sicilin temizse 5 yil ertelenir. olayda tahrik varsa, dediğin gibi başka erkekleydi filan diyorsan, seni aldattiysa filan beraat da edebilirsin.
  • scars dont fade  (29.06.16 04:44:06)
herkes bir şey söylemiş, çoğu yanlış. bilmeyen, hukukçu olmayan konuşmasın lütfen.

dünyanın en bahtsız adamı değilsen hapse girme ihtimalin %0.000001. tabi kabarık bir suç geçmişin yoksa (:

hükmün açıklanmasının geri bırakılması çıkar muhtemelen, erteleme ile ikisi arasında teknik olarak çok fark var, lütfen soruyu soranın tekerrür durumunu bilmeden yazmayalım böyle olur diye.

ekstra bir şey soracaksan özelden sorabilirsin. boşver gitsin kadın dediğin gelir geçer küfretme millete.
  • jangbogo  (29.06.16 04:54:28)
34 yaş, avukatlik... uni mezunu

ya aklima getiriyorum da insanlar nasil bu kadar mal olabiliyor ? Sasiriyorum.
  • evimin paspasi  (29.06.16 07:53:05)
Normalde avukata hakeret tehdit kamu gorevlisine hakaret tehdit kapsaminin icine girer ama sizin hakaret olayinda meselenin avukatlık ile alakasi yok tamamen adi hakaret suçu .sicilinizin de temiz olduğunu düşünürsek en kötü adli para cezasi verilir onun icin de hagb verilir.
Savunma olarak da aldatma olayi vs varsa söyleyin,tanık dinletmek isteyin. Haksız tahrik hükümlerinden yararlanabilirsiniz .detayi bilmiyoruz ama belki hic ceza almayacaksiniz .

  • cabiday  (29.06.16 08:33:02)
ilk kez gerçekleşen olay ise hapis cezası para cezasına çevriliyor. O para cezası da taksit.

Geçtiğimiz aylarda senin gibi domuzun birine karşı kazandım bu davayı. sonuç buydu.

avukatsan boku yedin, canıma değsin.

ayrıca;

kadına düştü demekte % 100 kusurlusun.

Sen bu kadına, her ne yaparsa yapsın diyeyim " kaşarlık yaptın, başkası ile beraber oldun beni hiçe saydın, al işte bak seni bir bşaka erkekle gördüm hadi onunla ilgilen... hadi git onla takıl" gibi cümleler söyleyemezsin.

zavallısın da demişsin.

şuan zavallı olan sensin.
ben parasını sikerim dediğim için ayrıca bir tazminat talep etmemiştim.
ceza alması yeterliydi benim için ama arkadaş tazminat talep ederse ohhoooo sen öl bence.
  • makarnacanavari  (29.06.16 10:52:50)
ha bu arada kanıtlayabilir, önce karakolda mesaj ekran görüntüleri açıklamaları alınıyor sonra savcı bakıyor ifade de yazıyor sonra mahkemede hakim görüyor.

inşallah güzel bir cezan olur da senin gibiler de haddini bilir.
  • makarnacanavari  (29.06.16 10:54:23)
Para cezasina cevrilir o. Korkacak pek bir sey yok.

Ne olursa olsun sen haklisin.
  • stavro  (29.06.16 11:03:47)