Kızıma Okul/Öğretmen

Kızım, ellerinizden öper bu yıl ilkokula başlıyor. İyi okul yoktur iyi öğretmen vardır mottosu ile hareket ediyoruz, ve kızım için gönül rahatlığı ile teslim edebileceğimiz, güvenebileceğimiz, oturup konusabileceğimiz, modern, demokratik bir öğretmenimiz olsun istiyoruz.

İstanbul Fatih'te (Beyazıt, Cerrahpaşa, Kocamustafapaşa, Fındıkzade civarı) bildiğiniz bu yıl birinci sınıfları alacak iyi bir öğretmen var mıdır?

Yada böyle bir araştırma yapmaya kalksam mesela netten nasıl bilgi alabilirim.
Hangi okulda hangi öğretmenler birinci sınıfları alacak mesela onu öğrensem, facebook profillerine falan bakıp bir şeyler çıkartabilirim sanıyorum.

Var mıdır bunu öğrenmenin bir yolu?

Bu konuda birkaç tavsiyem olabilir;

İlköğretimde en iyi okul, evinize vaya iş yerinize yakın olan okuldur. Anne vaya babanın gerektiğinde çabuk ulaşabileceği, sık sık ziyaret edip öğretmeniyle iletişimde olması ihmal edilmeyecek kadar önemli.

Bu nedenle çevrenizdeki okulları ziyaret edip bu sene 1. senıf alacak öğretmenlerle tanışıp birebir görüşmenizi tavsiye ederim. Bulabilirseniz aklınıza yatan öğretmenin mezun ettiği öğrencilerle tanışmak da iyi olur.

Kızınıza başarılı bir eğitim öğrenim hayatı dilerim :)
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (28.06.16 17:34:16)