Game of thrones'a dair sorular? Not: Tatkaçıran içerir.

Şimdi gençler, kafama takılan ve yanıtını net göremediğim soruları burada sıralıyorum. Arada kolay ve saçma olanlar da olabilir.

1. Jon Snow'un babası kim? Soyadı ne oldu şimdi?
2. Starklardan soyu devam ettirecek, soyadını devam ettirecek kim var?
3. Walder Frey'in son yemeğinin içinde ne vardı?
4. Tüm krallar ölünce kraliçe mi tahta geçiyormuş? Cersei nasıl tahta geçti?
5. Boltonlardan kimse kalmadı hepsi öldü mü şimdi? Hane bitti mi tastamam?
6. Hani lord commander seçimle geliyodu, Jon Snow'un yancısı nasıl lord commander oldu?
7. Aynı şekilde Stannis ölümce baratheon ailesi de mi bitti?
8. Cleganebowl nedir?
9. Tyrion onca taktik hatası yapmış olmasına rağmen nasıl oldu da arvadın sağ kolu oldu?
10. Ejderha anası mereen'i kurtarınca diğer elindeki kentleri de düzeltmiş mi sayıldı? Hani onlarda da isyan çıktıydı?
11. Kış gelmiş, şimdi nolacak?
12. Walder Frey ölünce hanesi de bitmiş mi sayıldı? Çoluğu çombalağı noldu?

Ek sorular:
13. Jon'u kuzeyin kralı seçtiler, eyvallah. Vadidekiler sessiz mi kaldı? Kısaparmak sustu gördüğümüz kadarıyla. Vadinin yaklaşım ne?

En heyecanlisini yazayim

1- jon snow'un babasi rhaeger targeryan diyorlar. Yani targeryan. Zamaninda robert'in sevdigi kadina tecavUz etmis diye spoiler yedim ama kadin niye cocugu koruyor bilmiyorum. Robert de kadin icin targeryanlara saldirio tahta geciyor. O zamanlar tahtta targeryan oldugu icin oglunun tahtta hakki olabilecegi icin belki korumak istemis olabilir. Kitabi okumadim okudugum spoilerlar bu yonde yanlis varsa arkadaslar duzeltsin affola.
  • neferkitty  (28.06.16 13:47:25 ~ 13:56:11)
1. rhaeger targaryen
2. brann stark
3. walder frey'in oğulları var. sebebi için de aşçı sıçan hiakyesini okumalısınız.
4. cersei darbe yaptı. normalde taht hakkı jaime'de (hiç örneğine rastlanmamış olsa da)
5. bitti.
6. seçim olacak, geçici olarak nöbetin muhafızı durumunda. seçim bitene kadar.
7. o da bitti. gendry kaldı bi tek.
8. sandor clegane ile gregor clegane'in kapışması demektir.
9. dizinin saçmalığı
10. tüm sahipleri öldürdüğü için evet.
11. bilinmiyor
12. bitmedi daha, illa ki freyler vardır ama çok umursanacak bi hane değil zaten.
  • tchuck  (28.06.16 13:53:13)
bran stark'ın belden aşağı tutmuyor, çocuk sahibi olabileceğine dair elimizde bişi var mı?

  • siradisi00  (28.06.16 14:07:31)
2-brann'ın belden aşağısı tutmuyor, çocuk yapma ihtimali yok olsa gerek. mevcut durumda sansa ve arya var, ünsüz biriyle evlenip çocuğunu stark olarak devam ettirebileceğine dair bişeyler yazmıştı biri sözlükte, mantığa dayandırmıştı.

  • baba jo  (28.06.16 14:09:34)
1. valla ben de anlamadim.
2. kuzgun goz mu ne olan var ya felcli. onun cocugu olursa o devam ettirir artik.
3. arya reiz elemanin ogullarini kesip perde pilavi yapmis.
4. kocasi kraldi, kralin tum cocuklari olunce baska kimse kalmadi. darbe ya da savas olmayinca oyle oluyor demek ki.
5. eleman zaten kendinden baska taht hakki olan ya da iddia edebilecek olan herkesi kopek mamasi yapmisti. ondan sansayi istiyordu zaten. onla cocugu olunca starklar ve boltonlar iki hanedan birlesip kuzeyde daha saglam bi king of the north olabilecekti.kendisi de gidince soy bitti cok sukur.
6. mavi ekran
7. sanirsam evet. bi tane hasta kizi vardi zaten. ou da kizil kadin yaktirdiydi.
8. 404 not found
9. bugunku sabahta hincal ulucun fatih terim icin yazdigi yaziyi oku.
10. mereen ve ordakiler asiler cibanin basiydi.
11. havalar soguyacak :) akgezenler geliyor iste.
12. hanesi biten bitene.
  • halanne  (28.06.16 14:14:24)
1-) Rheagar Targaryen. Snow. Soyu ortaya çıkarsa isterse Rivers da olur. Hala evlilik dışı ilişki.

2-) Bran, Arya, Sansa ve Jon

3-) 2 tane oğlu vardı. Parçalanıp yemeğine kondu.

4-) Darbe

5-) Öldü, kimse kalmadı.

6-) Seçim olacak. Geçici görevli.

7-) Bitti. Kimse kalmadı.

8-) Clegane kardeşlerin çarpışması

9-) Hangi hatalar? King's Landing'i kurtardı, Martell ile savaşı engelledi, krallıkta sorunları çözdü ve. Çünkü alternatifi yok. Konuya en hakim olan o. Varys hand olmaz. Gerisi de uygun değil zaten.

10-) Onlara göz dağı verdi. Westeros'a gidince yine olay çıkar orada.

11-) White Walkerlar gelecek, Hava soğuk olacak, açlık vs.

12-) Rahat 20 çocuğu var Walter'ın. Sorun yok onlarda.

13-) Vadidekiler de dakingindınorf diye kılıç çekti o sahnede.

Bunların hepsi dizi tabii. Kitapta olaylar farklı :D
  • nawar  (28.06.16 15:21:02)