Vergiden Muaf Araç alımı

Gençler merhabalar,
%94 raporumuz var, araç alacağız. Teknik detayları biliyorum (1.6'nın altında olacak-5 yıl satmayacağız vs.).
Soru şu ki, alacağımız araçta (bkz: ÖTV) ve (bkz: KDV) (burada %90 gibi bişey giriyor devreye) ödemeyecek miyiz?
Bana gelen tekliflerde şöyle bir detay var , araç vergisiz fiyat 60.000 TL indirimli araç vergisiz fiyat 40.000 TL (bayi 20.000 TL indirim mi yapıyor yani?)...Ancak verilen tekliflerin hepsinde vergi hesaplanmış durumda.
Rapor olayını bildikleri halde vergili fiyat veriyorlar, acaba indirim yapmış gibi gösterip bizi mi yiyorlar??
Şimdiden teşekkürler...

Araçların sitelerinde de var aynı fiyatlar. Ordan kontrol edebilirsiniz. Bayi bu kadar indirim yapmaz.

  • cemiyetin unlu simasi  (28.06.16 01:48:00)
KDV den kaçış yok. Yüzde45 ÖTV indirimi oluyor.

  • sutlu nescafe  (28.06.16 02:02:54)
Araç sitesindeki fiyatlar üzerinden indirim yapmışlar,işte tam da bunu soruyorum?
Kdv işi de mahkemeden dönmüş ;)

  • pccopath  (28.06.16 03:06:31)
otvhesapla.engelliler.gen.tr buradan hesapladın mı?
70000bin civarıydı galiba biz alırken 50civarına düştü. Plaka ruhsat vs dahil. Kasko sigorta hariç.

  • sutlu nescafe  (28.06.16 03:47:33)
www.directupload.net
buradaki indirimli fiyat nedir mesela?
araç sayfasındaki liste fiyatı ile buradaki liste fiyatı tutuyor, ozaman bayi bana 20.000 TL indirim yapmış oluyor ?? ne iş?
  • pccopath  (28.06.16 04:11:54)
Hmmm bilemedim bunu. Bi sakatlık var sanki.

  • sutlu nescafe  (28.06.16 07:48:54)
hallettim, paşalarım teklifteki ÖTV yerini boş geçemiyormuş o yüzden öyle yazmış, ama başka yerden aldığım teklifte ÖTV boş görünüyor. Bunlar yapamamış, olmamış, bu satıcıdan almayacağım ;))

  • pccopath  (28.06.16 11:26:45)