Çocukluk mitleri

Babamla hoşaf yaparken konusu geçti. Seftalinin çekirdeğini çıkarmasını söyledim. Sağır yapar derler, diye. Ben onu senle kardeşlerinden duydum sadece, öyle bir sey yok dedi. Ikimiz de pozitif bilimlerin insaniyiz bu arada. Araştırdık:) siyanür varmış. Dogrudan sagirlikla ilgili bir sey bulamadık ama

Merak ettiğim ise bunu nereden duyduğum. Siz de böyle bir şey duymuş muydunuz? 26 yıllık hayatımda doğru bildiğim şey yıkılacak mi? Yalnız olmadigimi bilmek istiyorum. Bir de var mi başka böyle mitler? Cevizin altında uyumak vs. gibi.

cevizin altı da pozitif bilimle açıklanabiliyor. Ceviz, tabanına sülfür salgıladığı için sersemletiyor veya bayıltıyor.

hayır şeftali çekirdeği ile ilgili bir şey duymadım.

maalesef sandığınız gibi "pozitif bilim insanı" değilsiniz bu arada. hiç bir pozitif bilim insanı babasına "çekirdeğini çıkar sağır eder derler" demez.
  • theli  (27.06.16 16:22:23)
Küçükken kayısı çekirdeklerini biriktirip sonra kırıp kırıp yerdik:( Bir şey olmadı. Sanırım zararlı olan olgunlaşmamış meyvelerin çekirdekleri.

  • peggy  (27.06.16 16:47:50)
Şeftali ve badem zaten yanı familyadan. Acı bademler de yüksek oranda siyanür içerir, keza şeftali çekirdeğinin içindeki yemiş de acıdır ve siyanür içerir.

  • Haldamir  (27.06.16 16:56:28)