1+1 evlerde gerçekten oturan kalan var mı ya?

ben piyasasını merak ediyorum, yani sanki bana kimse bu evlerde oturmak istemezmiş gibi geliyor... yani evli olup oturan var mı? varsa kiranız ne kadar?

Ben sevgilimle birlikte oturuyorum 1 yıldır, 54 m2.
Ofisten biri aynı şekilde eşiyle oturuyor.
Kira bilgim yok ama mekana göre değişiyor civar kiralar 1000- 1100 sanıyorum 1+1 için. Ofisteki arkadaş da 600 gibiydi sanki.
  • kaymaktutmayansicaksut  (27.06.16 00:30:16 ~ 00:31:47)
ögrenci tanidiklarim var. evet.

  • wiillii  (27.06.16 00:32:18)
Tek yaşıyorum. 1+1 57 M2
Fazlası ile yetiyor. 500 TL kira, 150 TL aidat (havuz, hamam, sauna, teknik servis vs.)
Kutu gibi, mutfak salon bir. Seviyorum.
  • Polaroid  (27.06.16 00:34:29)
Tek yasiyorum, 1+0dayim. Mutfagim amerikan mutfak degil ama.

Neyse, yakittan vb tasarruf ediyorum.
Mobilya alirken tasarruf ettim. Kiradan tasarruf ediyorum vb.

Konum yurtdisi oldugundan kira bilgisi gereksiz.

Onun disinda bir ara 1+1de kaldim istanbulda, 1+0 yaygin olmadigi icin. mevlut gibi durumlarda 3+1lere bile insan sigmiyor, o yuzden tek kisi ya da cift kisi icin cok ideal.
  • kuehles blondes  (27.06.16 00:38:00)
Tek başına yaşıyorsan evet. Nesi garip geldi onu anlamadım ben.

  • i ve been mistreated  (27.06.16 00:40:29)
ben 1+1 de oturmuyorum şuan. aslında 1+1 de oturmak isterdim. üniversitede bir dönem öyle bir evde oturmuştum güzeldi. bunun dışında nesinin garip geldiğini ben de anlamadım.

istanbul'da 1+1 de oturan kiracılarımız var. çoğu keyiften değil de ucuz olduğu için tercih eden düşük gelirli aileler bu arada. yani her zaman tercih meselesi olmayabiliyor. zorunluluktan oturanlar daha fazladır bence.
  • cinayet saati  (27.06.16 00:49:27)
ben de ucuz yollu temiz 1+1 bakiyorum ama bulamadim hala demek ki piyasası var

  • anily  (27.06.16 00:55:01)
bence küçük kalıyor bir yerden sonra. öğrenci iken 2 yıl kalmıştım. bir daha kalmam biraz daha verip 2+1 da kalırım sanırım.

  • mobydick  (27.06.16 00:58:07)
Biz de 1.5 yıldır erkek arkadaşımla 1+1'deyiz. Yurtdışına ya da sehir disina tasinma ihtimalimiz olduğu için eşyalı ev aradik; 2+1 eşyalı ev ya yoktu ya da çok kötüydü. 3+1 esyali bulmak zaten imkansız varsa da eşya fiyatına iki aylık kırayı veriyorsun. Sitede yalnız yaşayıp 1+1de oturan çok kişi var. Temizlik vs derken baya kolaylik.

Yavaş yavaş küçük gelmeye başladığı doğru. Eylülde her şey netleşeceği için İstanbul'da yaşamaya devam edersek eşya alıp evlilik hazirliklarina başlayacağız ve daha büyük eve gececegiz. Kısacası bizim gibi geçici süre için tercih edenler de çok fazla.
  • fraise  (27.06.16 01:03:01)
Ben değil de tanıdığım evli çift var Üsküdar'da, 900 tl kira.

  • mutlusismankedi2015  (27.06.16 01:06:25)
biz de ilk evlendiğimizde 1+1'e taşındık. sevgiliyken 3+1'de oturuyorduk bu arada.
1+1 evde 1.5 sene yaşadık hamile kalınca 5+1'e taşındık.
1+1 ev candır.
  • sta  (27.06.16 01:11:54)
@Sta dördüz mu hamile kaldiniz:D o nasil bir değişim oyle??

  • anily  (27.06.16 01:31:34)
ya İstanbul'dan izmite taşındık. burda evler daha büyük aşslsl.
bikaç sene sonra 2. çocuk düşünüyoruz sonra eşimin annesi bizle kalıcak çocuk olunca yardım etmek için. e 1 oda da misafir odası diyelim etti sana 5 oda :)

  • sta  (27.06.16 01:34:55)
bir personelim yaşıyor 1+1'de. çocuk olana kadar da çıkmaya niyetleri yok. demek ki yaşanıyor.

bekar insan için ise gayet mantıklı.
  • teritori  (27.06.16 08:45:24)
Bizim de birkaç sene öncesine kadar 1+1 evimiz vardı. Öğrencilere kiraya veriyorduk ama sonra sattık. Bence 1+1 yalnız yaşayan kişiler için ideal. İş yerimin bulunduğu muhitte eğer bulabilseydim ben de 1+1 ev kiralayacaktım ama olmadığı için mecbur 3+1 kiraladım. Evde 2 oda boş kaldı. Ev arkadaşı kavramını sevmediğim, tek başıma kafa dinlemekten hoşlandığım için eve kimseyi almadım, 2 oda öylece bomboş duruyor şimdi.

  • köstebek kurabiye  (27.06.16 09:31:00)