vize icin enpara hesap dokumu?

Italya konsoloslugu internet ciktisina problem cikariyor mu? Enpara kurye ile de gonderiyormus ama ben kolaya kacsam internetten cikarsam kabul eder mi merak ediyorum. Konsolosluk imzali ister diye birseyer okudum bilen var mi acaba?

imza sirkülerini bile istiyorlar. çıktı kabul edilmez bence.

  • ontheroad  (27.06.16 00:11:25)
kabul etmiyorlar. enpara isterseniz acil olarak aynı gün içinde de gönderiyor. ama sanırım kurye parasını ödüyorsunuz o zaman.

  • cinayet saati  (27.06.16 00:38:13)
@ontheroad+1

sayfasina belli bir para bayilip aldigim ciktilari onaylatip sirkülerle vermek zorunda kalmistim. internet ciktisinin, hukuki bir gecerliligi olmamasi gerek. ayni sekilde hesap cüzdanini isletip, orjinali esliginde gitmek de ise yaramiyor ki, ciktisi ise yarasin.
  • wiillii  (27.06.16 00:39:20)
Elektronik imza yok mu ciktilarda? Elektronik imzali belge orijinal belge demek zaten:/
Oyle kabul oluyodur belki

  • kuehles blondes  (27.06.16 00:48:19)
tabi ya, tek akilli sizsiniz cunku. konsolosluk icin hesap bilgileri istiyorum derseniz hangi konsolosluk icin diye soruyorlar ve o konsolosluga hitaben yazi yaziyorlar. daha sonra tl hesabinizdaki bakiyeyi de eur ya da usd cinsinden yazip imzaliyorlar (siz nasil isterseniz). bir de son uc aylik hesap dokumu almaniz gerekli. bunlarla beraber bankanin imza sirkulerini zaten kendileri gonderiyorlar. konsolusluk islak imzali istiyor.

ayni gun kurye ile isterseniz sabahtan erken arayin, 8 gibi. 20 kusur tl kurye ucreti var, onu da hesabinizdan cekiyorlar.
  • asdfghjkldas  (27.06.16 05:26:35)