Bu sesin adı neydi?

bu supersonik mi desem, unterschall mı desem, mesela elektronik aletlerin içinden gelen bir ses olur. modemlerde filan incencik.

eski tvlerden filanda gelir, ama bir de bunların rahatsız edenleri var. onların adı ne?

Statik?

Unterschall? Almaniz galiba?
  • wiillii  (26.06.16 23:25:09)
statik değil hocam, o hışırtılı az.

almanlık güzel şey:)

@willi

youtu.be

şu ses iste heh.
adı ne bunun
  • kurnaz  (26.06.16 23:29:01)
Mains hum daha basik ton. Ac tranformer iceren adatörlerde var. Coil whine da benzer bir sey.
Urban static sehir ici yüzlerce cihazin yarattigi ses kirliligine denir.

Yukarida dediklerim tek tonda olmayabilir senin dedigin gibi ince olabilir. Genelde düzgün topraklanmamis, clean outputu olmayan ya da not loaded output kaynaklidir.

Statik de genellikle sinyal output inputun bos olmasi durumunda cihazin kendi icinde störung yasamadir. Ingilizcesi gelmedi. Anladin ama sen.
Ädirekt sudur diye baska özel ismi varsa bilemedim. Ama coil whin ya da ac hum icin high pitched versiyonlari buna benziyor. Frekansindan yüklenisine, her alet farkli kosullarda farkli sesler cikrarabiliyor.
  • wiillii  (26.06.16 23:48:00)
yüksek frekanslı ses?

  • mungojerry  (27.06.16 11:02:57)