Motorcularin kaldirim dehseti

Nispeten nezih bir semtte oturuyorum. Ama dunyadaki tek ornegi turkiye'de olan kaldirimda kasislerden burada da var

Az once disaridan sesler gelince baktim. Motorcu kopekli biriyle tartisiyordu. Adam kopegini geri tutmaya calisiyordu falan. Motorcu motoru adama dogru hamle yapinca dayanamadim elimde telefon camdan disari cikip "bak videoya cekiyorum in kaldirimdan" diye bagirdim. Gercekten de cektim videoya. Sonra "nereye park edicem gelmisim kenara kadar adam kopegini surtuyo" falan dedi, adam da biraz daha guc alip motorcuya "bas git in asagi" galan dedi, motorcu da bagirdi ama videoya cektigimi bildigi icin az ileri goturup motoru park etti - yine kaldirimda

Abi milletin colugu cocugu kedisi kopegi var. hic bir sey yoksa kaldirim ya?
Napilir bunlar, tek tek ifsa ki etmek lazim?

Neden motorcular trafik kurallarindan ustun mu de normal yola park edip oradan ilerleyemiyor? Bunjn kentlesmeyle ne alakasi var? Adam bariz 15 sn kazanmak icin senin benim hayatimi riske atiyor

  • la noix  (26.06.16 19:53:17)
bizim ülkede hiç kimse işini doğru dürüst yapmıyor arkadaş. belediye başkanı bizim evin önüne öyle garip bir kavşak koymuş ki sağdan gelen yolun ortasına gelene kadar soldan geleni görmüyor. biz de milletin görüşünü engelliyor diye arabaları evimizin önüne koymuyoruz. çünkü kaza oluyor. milletin geçmediği kaldırımda 3 tane araba park halinde duruyor...

  • gotic  (26.06.16 20:04:48)
previews.123rf.com

Turkcesini hatirlayamadim, hatirlatan olursa editlerim
  • la noix  (26.06.16 20:29:28)
O şeyin adı kasis. Kaldırımda ne işi var bilmiyorum, hiç görmedim.

  • Lim5  (26.06.16 20:44:57)
Kasis :D

Kaldirimlar o kadar bktan ki trde, dizimde hafif sakatlik var ve kaldirimda yurumek resmen canimi acitiyor. Kaldirimi egimli yapana kadar (otopark giriis, apartman girisi gibi yerlerdeki canagimsi egim) kaldirimi duz yapip bu yerlerin onune rampa yapmak cok mu zordu:/

Neyse kaldirima park eden motorlardan nefret ediyorum, yayalara yesil yandiginda yayalari yara yara karsidan karsiya gecen motorlardan da nefret ediyorum. Kaldirimdan gidenlerden de.

Iyi yapmissin @la noix, kesin giderdi kafasinda goprosuyla kural ihlali yapan (yani kendisinden farkli olmayan, ayni turden!!) birini filan cekip internete koyacagini filan soylerdi.
  • kuehles blondes  (26.06.16 20:48:26)
Normal arabanın parkettiği yere motoru bırakınca orası araba yerş hölehöle diye bağırıp çektiriyorlar. Ayrıca çarpan mı dersin çizen mi dersin çıldırıyorum. Ben de memnun değilim yaya yolunu gasp etmeye ama en büyük sebebi güvenlik. Zincirle ağaca direğe başlayabiliyorsun ve arabanın ulaşamayacağı bi yer olduğu için (genelde) kaldırıp götüremiyorlar motoru.

Suçlu ne biziz ne sizsiniz, suçlu motora uygun park yeri yapmayan belediyelerde
  • dannyb  (26.06.16 21:02:53)
ya gerçekten hayretsiniz.

kasis konmuşsa demek ki o kadar rutine binmiş ki bu durum, sürekli motorlar geçiyor demek ki başka türlü hızlarını azaltamıyoruz

şuraya "motorcu kurye dehşeti" diye açsaydım başlığı çok daha farklı cevaplar olurdu.

hayır efendim, park yerinin dolu olması, milletle park yüzünden kavga etmeniz benim çocuğumun hayatından daha önemli değil. efendi gibi gidip ark et artık 3 sokak öteye mi ediyorsun, 5 sokak öteye mi ediyorsun, motoru bi tarafına mı sokuyorsun beni ilgilendirmez.

ben de biliyorum yoksa çift araba yan yana park etmeyi ya da 4x4le kaldırımdan gitmeyi.

detay vermek gerekiyorsa:
mcdonalds kuryesi, apartmanın önünde park edecek yer var. sevgili kuryemiz toplamda 7 adım fazla atmamak için kaldırıma park ediyor, motorunu köpekli adamın üzerine sürmekle tehdit ediyor. videoda hepsi mevcut. siz de kalkmış "yayalarda da suç var" diyorsunuz. kaldırımı tümden bırakalım gidelim o zaman?siz rahat rahat kaldırımdan sürün, arabalar da yoldan gitsin. nedir yani bir yanlışı diğer yanlışla düzeltme isteği?
  • la noix  (26.06.16 21:34:22)
Ben siz haksızsınız demedim sonuna kadar haklısınız. Ben kuryeler motorcu olarak görmüyorum onlar apayrı bir rezalet.

Benim kastettiğim sadece park eden benim gibi efendi motorcular. Saniyede 100 kişinin geçtiği kaldırıma tabi ki park edilmez ama cidden bizi de anlayın elimiz kolumuz bağlı oluyor. Araba yerine park edemiyoruz, yürümeyi göze aldık desek sürekli kapalı parka bırakmak cebe zarar, e çalınma durumlarından dolayı sağlam bi direk bulmak zor.

Bu yüzden ben genelde boş olan kaldırımlara insanların geçişini engellemeyecek şekilde (en azından 1 kişi rahat geçebilsin, yol ortasında durmasın vs) park ediyorum. Yanlış mı evet yanlış ama bizi de buna mecbur bırakıyolar
  • dannyb  (26.06.16 23:04:34)