Bu karikatürdeki espri/mesaj ?

Bakıyorum, bakıyorum, bir türlü anlam veremedim. Bu karikatürdeki olay nedir sevgili duyuru ahalisi?

i.hizliresim.com

ertesi sabah aynaya rujla veda mesajı bırakma klişesi vardır ya hani... haha geri kalanı için; cdncms.zaman.com.tr

  • ekinoksah  (25.06.16 23:57:04 ~ 23:57:19)
Atatürkün 24 kasımda yazdığı yazılar.

Güya eşi uyurken atatürk ayrılıyor ve öyle mesaj yazıyor aynaya
  • efruz  (25.06.16 23:58:00)
Bu yazılan Atatürk'ün başöğretmen resmindeki tabloda yazanlar ama bununla ne mesaj verilmek istenmiş anlamadım bende.

i.sozcu.com.tr
  • gozu acik sevisen yahudi  (25.06.16 23:58:35)
ya komik değil yada ben hala anlamadım?
Atatürk ile olan bağlantıyı başından beri anladım ama komik kısmı neresi?
yada karikatürize edilecek yeri neresi?
  • basond  (25.06.16 23:58:57)
Cogu y. ozgur karikaturu gibi anlamsiz ve -bir anlami varsa eger- zorlama.

  • battal gemalmaz  (26.06.16 00:08:31)
Komik olan olayın absürtlüğü işte. Atatürk'ün bu klişeyi o fotoğraftaki gibi yapması. Yiğit Özgür'ün tarzı böyle, herkesin mizah anlayışına hitap etmiyor fazla.

  • once  (26.06.16 00:13:31)
Normalde kadının erken kalkması gerekiyordu seksten sonra ama adam erken kalkmış ve ders verme, yenilik getirme anlamında onları yazmış diye düşündüm ben. Çünkü adam ceket giydiğine göre sabah işe gidiyor olabilir. Karısı k.çını devirip uyuduğu için mesaj çakmış işte. Ya da öpücük çizemeyeceği için gönlünden geçeni yazmış.

  • dissendium  (26.06.16 00:50:03 ~ 00:51:23)
yiğit özgür'ü severek takip ederim ama gerçekten ben de anlamadım bu karikatürden bir şey. hani sevmemek, kızmamak vs değil anlamadım.

  • utkuren  (26.06.16 00:55:20)
adamın o kadar söyleyecek bir şeyi yokmuş ki... diye düşündüm ben de. rujla aynayı da boş geçmek istememiş. böyle bir boşluk çıkmış ortaya.

  • olanlaolunmaz  (26.06.16 00:55:48)
Bende merak ettim. Mesaj ne acep?

Sanki karikatur yarim gibi. Tami bulunsa belki anlaşılır.
  • tamamen hayal urunudur  (26.06.16 02:34:28)
gülerken yırtılıyordum lan... ultra gereksiz ve anlamsız, bu yüzden de çok komik.

  • mermize  (26.06.16 08:46:51)