Sitenizdeki havuza giriyor musunuz?

Sitelerinde havuzu olanlar bu havuza giriyor musunuz? Malum havalar iyice bunaltıcı olmaya başladı; biz geçen sene hiç kullanmadık havuzu. Bu sene görevliye sordum; 'her sabah temizliyorum ben abla, gece de ilaçlanıyor' dedi ama bilemedim. Çocuklar filan da var sonuçta.

Velhasıl ne düşünüyorsunuz bu konuda? Havuzlar steril midir? Bir şey olmaz yahu derseniz yarın en azından 1 saat girip cimelim diyorum :) teşekkür ederim şimdiden herkese.

abimle birlikte yaşarken ben her gün 2 kez giriyodum sabah akşam.

özellikle sabah temiz ve sakin oluyodu.öğlen çocuklar gelince kalabalık ve gürültü olur.ama mikrop falan kapmadım yani.

özel bi makina vardı içini süpürüyordu bütün gece.
  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (25.06.16 22:03:50)
Bir şey olmaz yahu.

gomul
  • fakyoras  (25.06.16 22:04:36)
giriyoruz

eğer şüphe duyuyorsan toplum sağlığı merkezine başvur, su analizlerini onlar yapıyor. ya da yapılmış analizlerin sonucunu iste :)
  • la noix  (25.06.16 22:05:07)
girmiyorum. steril değil bence.

  • kelepir  (25.06.16 22:10:45)
La noix, bende havuzla ilgili genel olarak tik var zaten. Otellerde bile girmekten pek hoşlanmam. Spor salonunda da havuz var aslında. Günde 3 kere kontrol yapılıp temizleniyor dediler ama oraya da hiç güvenmiyorum mesela :)

  • fraise  (25.06.16 22:10:51)
yapış affetme, çıkınca duş al bi şey olmaz.

  • rubenanyukov  (25.06.16 22:15:25)
yok girmedim hiç.
ama gir bişey olmaz

  • basond  (25.06.16 22:15:41 ~ 22:16:11)
memleketteki evimizin sitesinde havuz var. her yaz gittiğimde giriyodum ben hatta orada çalışan yüzme hocası tanıdığımızdı havuz temiz diyodu. ki lüks site, rezidans vs de değil bahsettiğim yer.

gir be ya, nolcak. serinlersin.
  • rayde  (25.06.16 22:24:32)
La noix +1

Bulunduğum şehirde genellikle beş yıldızlı otelin ve üniversitenin havuzu bile steril değilmiş. sitenizin havuzu ne kadar steril olabilir?

En yakın arkadaşım halk sağlığı laboratuvarında şehrin su ve havuzlarındaki temiz mi kirli mi analizlerini yapıp raporlayan kişi. Onun anlattıklarına dayanarak söylüyorum.
  • premium hayat yan gel yat  (25.06.16 22:32:58)
Geçen sene bir defa girebildim koşturmadan, bu sene daha giremedim. Girebilir miyim bilmiyorum

Yaz gelmeden hevesli idim ta ki buradan biri havuza işemeye dair bir soru soruncaya kadar. İçimdeki tüm havuz hevesini aldı götürdü o arkadaş sağolsun. Buradan kendisine selam ederim. Sabah erkenden kimse uyanmadan denenebilir.
  • kaymaktutmayansicaksut  (25.06.16 22:35:55)
Kaymak, nawar'ın sorusuydu o. Sorma beni de etkiledi o soru :) site sakinleri akli başında insanlardır diye düşünmek istiyorum sadece :p

  • fraise  (25.06.16 22:49:55)
yanlız "temizleme" mevzusunda idrar temizlenmiyor. idrardaki bakterilere falan bakılmıyor yani "hmm bu havuza işenmiş" denmiyor. sıçılmış denebilir, ama işenmiş denmiyor.

hani "temiz" kriterleri farklı
  • la noix  (25.06.16 23:05:45)
suyu yutmamaya çalış, çıkınca da keselet kendini bi şey olmaz

  • komsu komsunun nickine muhtactir  (25.06.16 23:07:36)
Sitesine göre değişir. Bizimkini sabah akşam temizliyorlar bonesiz girmek de yasak. Denize giren adam havuza da girmeli. Deniz daha bok.

  • ThomasJefferson  (25.06.16 23:18:49)
BEn giriyorum her hafta temizlik yapiliyor ve rapor olarak mail atiyorlar eğer yeteri kadar steril degilse bikaç gün kapalı kaliyor

  • all girls dream  (25.06.16 23:22:33)
0.o

acemi cevabından sonra ben eve çocuk havuzu almaya karar verdim, salonun ortasına kuracağım. Zaten boydan sığarım tahminimce. Kendim yaparım cibidi cibidi.
  • kaymaktutmayansicaksut  (25.06.16 23:37:57)
Acemi, bütün hevesimi aldın goturdun. Öyle ya da boyle girerim diyordum ben yarın. Oldu o zaman, klima açıp oturmaya devam edelim biz :D

  • fraise  (25.06.16 23:56:05)