[]

Bu Tipler gerçek mi?

www.kadinlarkulubu.com

Bu insanlar gerçek mi yoksa troller mi? Nasıl birşeydir bu?


 
Maalesef gerçek.


 • neferkitty  (25.06.16 21:45:33) 
gerçek troller


 • basond  (25.06.16 21:46:38) 
ne bekliyordunuz ki, chopin mi tartışacaklardı?


 • anonymice  (25.06.16 21:47:38) 
Gerçek.


 • j r r tolkien hayrani  (25.06.16 21:48:01) 
Cevap veren bir kişi "ne saçmalıyosunuz hurafe bunlar" dememiş.

Zeytin yapmaz ama kiraz yapar diye cevap var. :)
 • ihanet kac kisilik  (25.06.16 21:48:20) 
Hayir, troll onlar.
Edit: Bunlardan bir suru var tabii gercekte. Hepsi internete girse ortalik yikilir.

 • stavro  (25.06.16 21:48:59 ~ 22:37:58) 
Maalesef gerçek. Eğitimsiz toplumlarda inanılmaz hurafeler dönüyor. Akıl almaz derecede hem de. Bunlar troll atalarımız tarafından binlerce ortaya atılıp, sonra ciddiye mi alındı bilinmez ama aklının almayacağı şeyler var. Bunlar internet bulunca böyle oluyor. Maalesef gerçek.

Buna ek olarak akşam ıslık çalmak cinleri çağırır, akşam tırnak kesmek günahtır, saçının görünen her teli için 1421412 yıl yanacaksın, sakız ölü insanların eti gibi şeylerin yanında hep bir arkadaşın başına gelen, inanılmaz fantastik ve sadece bir arkadaşın arkadaşı ya da bir akrabanın tanıdığının başına gelen birbirinden saçma hikayeler var. Buradan çık, gittiğin ilk köyün kendine özgü bir hurafesi vardır mesela. Kendine özgü olmasa da yaygın.
 • nawar  (25.06.16 21:53:21 ~ 21:53:34) 
insanlar ilk çağlardan beri açıklayamadıkları fenomenleri mitleştiriyorlar. sene 2016. bu ablalar doğum lekesini açıklayamıyorlar. sonuç, gerçekler.


 • evde liyakat kalmamis  (25.06.16 21:53:25) 
%100 gerçek. aslında vakti zamanında senin annen ananen de inanmış olabilir bu tarz şeylere ki benimkilerden duymuştum onlar inanıyordu. hala da inanıyorlardır. ama genç nesilin de inanması şaşırttı beni.


 • kelepir  (25.06.16 22:07:26) 
Birde hamile kadının canı çilek çektiyse ve yiyemediyse çocukta çilekli doğum lekesi oluşur olayı var :)


 • jazzabel  (25.06.16 22:07:55) 
Hahha çok güldüm bu ne ya la, bu tiplerin doğacak çocuklarına yazık ya:p
Ben de gerçek olduğunu düşünüyorum. Zeytin yiyip sırt kaşımak ahaha:) bir tanesi de annesi hamur açarken sırtını kaşıdığı için beyaz lekeli doğmuş :)) ben de merak ederdim neden bu kadar ben var vücudumda diye meğerse annem zeytin bidonu devirmiş:):):):) gece gece iyi geldi bu haha hala gülüyorum :))

 • body electric  (26.06.16 02:14:41) 
Bu çok saçma tabii. İnanan vardır.
Mesela annemn kuzeni aynı böyle inanmazmış, kızına hamileyken şam fıstığı çalmış sol eliyle, bakalım leke olacak mı diye. Kızın sol elinde yemyeşil, fıstık büyüklüğünde iz var. Bildiğin fıstık yeşili.
Benim kendi kuzenim de kavun çalmıştı bostandan, karnına dayayıp eve taşımıştı. Tam o karnına dayadığı noktada bebekte genişçe leke olarak doğdu. Hiç de aklımıza gelmemişti üstelik yani amaç "bakalım leke olur mu?" diye denemek falan değildi.
He, bence gene saçma ama demek hamilelikte artık annenin psikolojisinden çocuk nasıl etkileniyorsa bir şeyler oluyor. Ben bu iki örneği gözümle gördüm, açıklayamıyorum. biri tesadüf, öteki de mi tesadüf? Cevabım yok yani. Bu sebeple bir cevap bulana kadar inanmıyorum :)

Albastı türü şeyler eski şaman inançlarından geliyor. Lisans tezim için uzun süre araştırmıştım. Ciddi bir background'u var o tip inançların esasen.
Bir çoğu korunmak için yapılan şeyler.
Gene aynı şekilde doğum yapan kadının mezarı 40 gün açık olur derler Türkler. kırk uçurması bu yüzden yapılır vs. Bunları araştırırken ilginç makalelere rastlamıştım, lohusa kadının hormonal düzenlemesi bu 40 gün sonunda tamamlanıyor gibisinden. Bazı şeylerin sebebi var yani, hepsi uydurma değil. Eskiler insanları ve doğayı daha iyi gözlemlemişler. Bizim bilmediğimiz bir çok şeyin tedavisini doğada bulmuşlar, doğada yaşamışlar.
Sonra bunlar üzerinden inanç sistemi oluşturmuş ve efsaneler, mitolojik öyküler yazmış olabilirler ama her şeye saçma demeden de düşünmek gerek. Bazısının çok derin hikayeleri, yaşanmışlıkları oluyor.
Yani yüzyıllarca tecrübeler birikmiş ve sonunda modern tıp ellerinde olmadığından tıbbi bir dille açıklayamamışlar doğal olarak. Lakin korunmak için yollar geliştirmiş, sebeplerini ve sorunun kaynağını, kaç gün devam edeceği gibi şeyleri bulmuş olabilirler.
Üstüne bir inanç yazılması ayrı bir konu.
 • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (26.06.16 02:26:39 ~ 02:33:29) 
Linkteki sadece ilk yaziyi okudum. Ve burada yazilanlari okudum.

Annem bana hamileyken ensesine bilerek isteyerek gilaburu surmus. Gilaburu mevsimi geldiginde ensemde kizariklik olusuyor. Mevsimi gecince de kizariklik gidiyor. Annem denemek istedigi icin surdugunu kendisi soyledi.
Yani boyle seyler oluyor, olabiliyor. Cahillik vs. ile iliskilendirmemek gerek. Bu tarz dogum lekesi olan tanidigim bircok insan var.
 • isott  (26.06.16 05:15:53) 
basond+1 o nedenle besliyor muyum diye bakmadan politik trolle uğraşırım mesela. çünkü okuyup inanan var. onlar da oy atıyor.

burada bile bunu yazacak kapasitede insan var. troll diyorsunuz da hepsi değil işte, kaçıp gidiyor siz onun o kadar salak bir soru sorabileceğine inanmadığınız ve trollükle suçladığınız için falan.

zaten zamanında öyle bir troll gelmiş ki dünyaya milat kabul edilmiş o gün. en büyük troller milatla başlar (çokokrem müziği) böyle olmasalardı, trollüğün ne anlamı kalırdı.
 • godoşu beklerken  (26.06.16 05:58:06 ~ 05:59:02) 
merhaba. ciddi ciddi üzülüyorum ya böyle şeyler okuyunca. ben böyle düşünen bir insana he he der geçerim bir daha da görüşmem. hurafe desen sen kötü oluyosun. yakın arkadaşım olsa lan siktir git mal mısın derim ama esirgemem.


 • libertine  (26.06.16 10:00:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.