spam smslerin yaz ile birlikte coşması ?

spam sms lere ceza verileceği ilk duyurulduğunda ve sonrasında bir azalma olmuştu. ama yazın gelmesiyle adeta coştu. bir yandan oteller bir yandan bahis siteleri. eskidende hep geliyordu ama şuan günde en az 4 tane alır oldum.

muz cumhuriyetinde şikayet etmek işe yaramıyor sanırım. yoksa bu mesajları alıyor olmazdık. ne yapabiliriz. gönderen adresi telefondan kelime bazlı vs engellesek ?

Yapabileceğiniz bir şey yok. Olur olmadık yerlere telefon numaranızı vermeyeceksiniz. Boyner, ykm, burger king, digiturk, superonline, kargo şirketleri, hastaneler, restoranlar vs. bunlara telefon numaranızı verirseniz onlar da toplayıp bu spamcilere satıyorlar işte. Malesef bunun önüne geçebilecek bir sistem şuanda yok.

  • mr.goodcat  (25.06.16 16:28:20)
ben sms i tamamen kapattım

hiç bir bildirim ve yazı çıkmıyor sms gelince. banka işleri için sadece bakıyorum.

sms ile ulaşacak olan varsa da arasın bir zahmet.
  • kurnaz  (25.06.16 16:32:18)
Turkcell ücretli bir sekilde sms filtrleeme yapiyor. Ucuz, online olarak tek tek numara veya kullanici adi girmeniz gerekiyor, deger mi sizin bileceginiz is, turkcelle yollarimi ayirdim, diger operatörde oldugumdan adim adim anlatamayacagim. Ama arastirip bulursun.

Diger operatörlerde de benzer bir hizmet olmali. Soemak lazim.

Sikayet pek para etmiyor galiba. Gün gecmiyor ki yenisi cikmasin.
  • wiillii  (25.06.16 16:32:55)
Biraz once platinum musteri hizmetleriyle gorustum, dedigine gore

ALL yazip 2780'e gonderince bi daha gelmemesi lazimmis, yeni bi uygulamaymis.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (25.06.16 16:38:21)
ben e-devletten şikayet ediyorum.5 ay önce yaptığım şikayet hala işlemde görünüyor.

  • rakicandir  (25.06.16 16:47:50)
Gönderen bazlı engelleme ile kesin çözüme doğru...

  • babilbaligi  (25.06.16 17:35:54)