TTNet ADSL Interleaving - Fast Path hakkında

Selamlar,

TP-LINK TD-W8961N modemini kullanıyorum. İnternet sağlayıcım malesef Türk Telekom. Hem TP-Link müşteri hizmetleri hem de TTNET müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmelerde internet hattımın "interleaving" mi yoksa "Fast Path" mi olduğunu öğrenemedim. TP-Link görevlisi "bunu sadece internet sağlayıcınızın sorumluları bilir" dedi. AdSL müşteri hizmetlerini 2 kere arayıp 2 farklı görevliyle yaptığım görüşmede de "biz burdan göremiyoruz." ve "bilgim yok" cevapları geldi.

Daha sonra ObrMT programı sayesinde galiba hattımın Fast Path olmadığını öğrendim. (gene de tam emin değilim). Bunu kesin olarak öğrenip mümkünse hattımı Fast Path moduna geçirebileceğim bir yer var mı? Neresi ? Nasıl ?

Onu geçirebilecek yer santraldir. Bağlı bulunduğunuz santraldeki memura ulaşmanız lazım. Müşteri temsilcilerinin yüzde 99'u bunların ne olduğunu bilmez. Belki hayatlarında duymamışlardır bile.

Santrale de telefonla vs. ulaşamazsınız. Yeri nerdeyse haftaiçi gidip kapısını çalmanız lazım. Yalnız hattınızı fast path'a geçirince (eğer değilse) kesintiler, kopmalar yaşayabilirsiniz. Ona göre.
  • mr.goodcat  (25.06.16 15:26:28)
Teşekkürler cevap için. Denemekte yarar var. Eğer kopma kesinti olursa eski haline geçirmesini rica ederim artık.

  • deli misin nesin  (25.06.16 16:32:19)