Kaçırdığınız yatırım fırsatları neler?

Hani dedelerimiz zamanında ulus şehre çok uzak diye oradan arsa almamış ya, sizin var mı gençler böyle hikayeniz?

300'bine bahçesi natamam 5+1 villa almıştım 2 yıl önce, geçen sene temmuzda 265 binini ödemişken satmak zorunda kaldım. 2 dönüm bahçeli 330 metrekarelik süper bi evdi.
Merak edecekler için lokasyonu İstanbul/Tepekent.

Çok içime oturdu.
  • chiper  (25.06.16 00:08:09)
Dedemin 2 tane arsa olayı var böyle.

Birinde alacağı karşılığında bi arsayı vermeyi öneriyorlar, napıcam oraya kabak mı ekicem diyor bizim dede de... O sıralar kabak tarlası olan yerlerde şu an şehrin en lüks blokları var. Bizim dede alacağını da alamıyor, arsayı da almadığıyla kalıyor tabii.

Diğer olayda da dedem arsayı satın alıyor, parasını falan veriyor ama tapuyu üstüne almıyor. Arsanın sahibi gel tapuyu üstüne yapmaya gidelim diye geldiğinde bile bi ara şeyaparız demiş dayımın anlattığına göre. Sonuç olarak, parası ödenmiş ve alınmamış o arsa da uçtu gitti değer olarak.

İşte bunlar hep köylü saflığı.
  • la rana  (25.06.16 00:15:33 ~ 00:16:42)
@zoghurt gibi, ilk çıktığı günde haberim olmuştu ve o zamanlar 0,10 $ dolar filandı sanırım (yanlış hatırlıyor olabilirim).

Aklı kullanmak çok önemli. Kullanın.
  • Euxinos007  (25.06.16 00:22:10)
benim gibi başkaları da varmış.

"kaçık" diyebileceğim bir arkadaşım vardı, 2010 yazında "bitcoin diye bir şey var, beş kuruş param yok, alamıyorum, her şeyini satıp bitcoin al, üç dört sene sonra satarsın, biraz da bana verirsin" demişti.

almadım.
  • hayirsiz  (25.06.16 00:32:25 ~ 00:34:57)
5 sene önce yurtdisinda bir start-up icin benden de ortaklik karsiliginda € 2000 destek istendi. Elimde yoktu, borca girmek de cazip gelmedi. Baska bir arkadasa yönlerdirdim.

Bu arkadaslar isi büyüttü, ülkede pazar lideri oldular, yönlendirdigim arkadas da hissesini € 270.000 civari bir paraya bu sene satti :(
  • kimse  (25.06.16 00:35:53)
yıl 99. ailem bomonti civarında 85 bin tl'ye 100 metrekare daire alacaktı öğrenci evi yapayım diye. kirada oturduğum yerden memnunum diye istemedim.

  • 507  (25.06.16 02:01:39)
dedeme maslaktan arsa vermişler almamış. bataklıkmış galiba o zamanlar ben ne yapayım orayı demiş elinin tersiyle geri çevirmiş :(

  • false pretension  (25.06.16 02:12:32)
kurtköyde iki daireyi 30 ardan 60 bine sattık şu an 500 erden 1 trilyon:) yine kadıköyde bahçeli evimizi 1 trilyona satmıştık şu an 3 milyon yuro dan fazla ediyor.

  • monkey  (25.06.16 03:15:42 ~ 03:16:52)
mecidiyekoyun gobeginde bi ev vardi 145bine emlakcisiz komisyonsuz satayim sana demisti bi tanidigim. o donem kredi odeyebilecek durumda degildim alamadim. simdi hala her oradan gecisimde icim burkulur :/

  • in vino veritas  (25.06.16 03:32:42)
Aa dur aklıma geldi en çok koyani...

Bi caddede kafe açıldı ve konumu itibariyle çok acayip tuttu, tam yanındaki dükkan için yıllık 90bin kira istediler. Tamam dedik arkadaşla ama anında parayı çıkaramayınca başkaları tuttu orayı. O cadde üstünde şu an 30 civarı kafe vs. var ve hepsi de doluyor şu an. Kiralamayı düşündüğümüz yer tahminen o 90bin lirayı ayda çıkarıyor :(
  • la rana  (26.06.16 02:49:05)