[]

AB- Oturma İzni- Seyahat hakkında

Arkadaşlar ben şu an Fransa'da öğrenciyim. İlk senemi doldurdum burada. Bu ayın başında vizem bitti. 2. sene kalacak öğrencilere oturma izni kartı veriliyor. Dolayısıyla vizem bitince yazın da burada bulunabilmek için geçici oturma izni belgesi aldım ve eylül başında kalıcısını alana kadar Fransa'da bununla yaşayıp, çalışabiliyorum falan(3 ay). Ama sormayı unuttum ben bu belge ile Şengen alanında dolaşabiliyor muyum?

Diğer ab ülkelerinde benzeri bir durum yaşamış olanlar da tavsiyelerini yazarsa çok iyi olur şimdiden teşekkürler.


 
dolaşabiliyorsunuz


  • sırtçantalı  (24.06.16 02:49:56) 
Calisabildiginden tam emin degilim. Yüzde yüz eminsen sorun yok. Normalde verilmez. Yani okulla alakali staj vs mümkün, normal calisma vermemislerdir özellikle istemediysen.

Gecici izinle schengende dolasiliyor. Evet.
  • wiillii  (24.06.16 08:38:49) 
Geçici izin ile dolaşılamayabilir.bazı geçici vizeler sadece onay statüsündedir. Ülkeden çıkış yapılamaz. Bundan dolayı bir keresinde ben avısturyada iken, alman vizesi ile çıkabilmiştim.


  • kurnaz  (24.06.16 09:36:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.