kuranı okuyayım mi

Kütüphaneden kuran aldım okuyayım diye.Gitmiyor hic, şöyle yanacaz böyle yanacaz.Okuyayım mı sonuna kadar ne dersiniz?

Allah' in adiyla oku. Dinimiz, amin.

  • kratos  (22.06.16 23:20:45)
ben seni bi okuyup üfleyim, nefesim kuvvetlidir. nice senin gibileri doğru yola getirdim. badelemem lazım.

  • Goddard  (22.06.16 23:23:48)
okumak istiyorsan bitir elbette.

ben okumaya çalıştığımda yarım bıraktım. çünkü tüm kainatın yaratıcısı olduğu iddia edilen allahın ve onun son, evrensel, açık kitabı kuran gerçekte öyle bir kitap değil. içinde bol bol dedikodu ve abuk subuk şey var ve azımsanmayacak kadar şiddet içeriyor. ama sorsan her kelimenin 600. anlamı aslında bilim adamlarının yıllarca çözmek isteyip de çözemediği esrarengiz şeyleri açıklığa kavuşturuyor.
  • ruhen hastayim ben  (22.06.16 23:27:06 ~ 23:27:39)
ya aslında değmez de, bu ülkedeki hakim dini bilmek için bi okumak en azından genel kültür açısından fena olmaz.

  • bohr atom modeli  (22.06.16 23:32:09)
Büyük puntolarla yazili hali 600 sayfa falan, normal puntolarla yazılsa cok daha az sayfa surer. Oku.

  • anily  (22.06.16 23:33:29)
sen zaten yanacaksın kasma boş yere.

spoiler verdim ama :/
  • seksen9  (22.06.16 23:37:23)
ben askerdeyken okumuştum. "şüphesiz ki o her şeyi görür ve duyar. o'na inanmayanların sonu çok kötü olmuştur."

  • spirit crusher  (22.06.16 23:57:14)
Neden okumayasın ki ?

  • burka  (23.06.16 00:02:52)
Ben 1,5 kere okudum. Sonrasında da agnostik olmama yol açan sürecin başlarına girdim işte. Bir de aklıma geldi, bir söz vardı: Kuranı okuyup anlayan ateist, anlamayan ve okumayan müslüman olur diye.

Ülkede sorsan herkes müslüman ama en az %70'i kuranı okumamıştır. En az çeyreği ise kuranı okumanın günah olduğunu, baş ucundan indirilmemesi gerektiğini düşünüyordur.

Bana din üzerinden goygoy yapanlar, kafir diyenler falan genelde benden az biliyor. Yani okuyayım da müslümanlarla konuşurken onlara doğru-yanlış göstereyim kafasına girme. Onlar babaları ve kahvedeki amcalar ne dediyse onu doğru kabul ediyorlar. Dini gelenek olarak, gördükleri gibi uyguluyorlar.

@seksen9 "katil azrail çıkıyor" deseydin bir de.
  • nawar  (23.06.16 00:14:44)
oku

benim okuduğum en iyi bilim kurgu-fantastik kitap idi
  • shotgunwoman  (23.06.16 00:30:13)
Muhammed Esed mealini okuyabilirsin. Ya da bayraktar bayrakli. Ya da mustafa ozturk. Ya da .... Diye gider. Yani en az iki farkli meal oku. Ben 2-3 kez bitirdim sanırım.

  • tamamen hayal urunudur  (23.06.16 00:31:11)
@nawar yanacağını bilmesi ağır gelmiş olacak ki tik atmamış.

spoiler verenler uçurulsun kampanyası!
  • seksen9  (23.06.16 01:16:31)
oku oku. ama zip li versiyon bulursan onu oku. tekrarları zip lemiş bi versiyon. zaman kazanırsın.

  • p133mmx  (23.06.16 01:19:36)
Güzel kitap. Öneririm. Ama okuyanların ciddi bir bölümü inancı sorgulamaya başlıyor. Güçlü bir inanç istiyorsan okuma.

  • babilbaligi  (23.06.16 04:14:55)
oku, ben okudum deist oldum.

  • kimlanbu  (23.06.16 10:25:07)
  • enkolaykullaniciadi  (23.06.16 10:26:24 ~ 10:26:51)