kyk kredisi alırken çalışmak

asgari ücretin biraz üzerinde 1500-1700 tl arası bir işte çalışırken kyk yüksek lisans kredisi alıyor olmak kredinin devamlılığına sıkıntı yaratır mı? önceden asgari ücretli bir işte sürekli çalışmak krediyi kkesiyordu ama şöyle bir haber var;

www.hurriyet.com.tr

şöyle bir mevzuat var;

www.resmigazete.gov.tr

ama kyk nın sitesinde de şöyle diyor;

ÖĞRENİM KREDİSİNİN KESİLME SEBEPLERİ

• Öğretim kurumundan ayrılması, çıkarılması veya geçici olarak uzaklaştırılması,
• Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,
• Sağlık sebebiyle öğretim kurumuna devam etmemesi,
• Öğretim kurumunu değiştirmesi esnasında, eski okulunda bir yıldan fazla başarısız olması yada öğretimine bir yıl ara vermesi,
• Öğretim kurumunun kapatılması,
• Kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alması,
• Asgari ücret düzeyinde devamlı gelirle çalışması,
• Kesin hükümle mahkum olması

hallerinde öğrencilerin öğrenim kredisi kesilmektedir.

kyk.gsb.gov.tr

nasıl olacak bu iş?

Benim kesilmisti yuksek lisansta aldigim kredi. 6 aydan daha az calismistim ustelik. Kyk ya gidip cirkeflik yaptim. Yonetmelikle gittim tabi neye dayanarak kestiklerini sordum. Birkac muglak maddeyi kendi kafalarina gore yorumlamislardi. Mucadele edince tekrar geri aldim. Odenmeyen aylari da toplu yatirdilar.

  • iki arada bir derede  (22.06.16 21:29:04)
"Devamli gelir" ifadesi muglakti. Kime gore devamli. Devamli olsa hala calisiyor olurdum falan dedim.

  • iki arada bir derede  (22.06.16 21:30:03)
sigorta girişin yapıldığı an kredi kesilir.

  • anten  (22.06.16 21:49:06)
ADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 36 ncı maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesinde yer alan “en az asgari ücret düzeyinde sürekli bir işte çalışarak bir gelire sahip olma,” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

  • haskoylu deli hasan  (22.06.16 22:29:37)
Bnm kesildi. Geri ödemeyi de 4 taksitte aldılar ömrü uzunlar

  • intihar etsem de kendime gelsem  (22.06.16 23:05:23)
valla anlamadım ki aralık 2015 te yani bu yıl ki burslarla beraber çalışan öğrencinin bursu kesilmeyecek diye haberler çıktı ve yönetmeliğe görede çalışmakla burs kredi kesilmez diyor. bunlar neye dayanarak kesiyor bu krediyi ? burs olsa anlarımda kredi?ödeyeceğiz lan geri.

  • haskoylu deli hasan  (22.06.16 23:08:34)