[]

Tansiyon 10a 6, nasıl düşük mü çok?

Yaş 27, oruçken de aynı değilken de. Kalp de 60 - 65 civarında
 
Bir şikayetin yoksa düşük değil, normal.


  • Lim5  (22.06.16 17:31:51) 
benim normal tansiyonum o; fakat evet, genelde 12'e 8 olması gereken kabul edilir.


  • köstebek kurabiye  (22.06.16 17:36:42) 
normal


  • sta  (22.06.16 17:39:21) 
12'ye 8'i normal kabul edersek düşük olduğu görülüyor. Nabız da biraz düşük. Zaten tansiyonunun düşük olması nabzının az olmasından kaynaklanıyor.


  • dissendium  (22.06.16 17:46:39) 
Yükseltmek için ne yapmalı?


  • buffy de vampir sayılır  (22.06.16 18:12:08) 
köstebek kurabiye + 1
Bir normal kabul edilen 12-8 var, bir de kişinin kendi normali var. Benim küçüğüm 8 olduğunda ense köküm ağrır ve başım uğuldar, ki yüksek tansiyon belirtisidir. Tansiyonum düştü mü 6-4 falan olur. Bu kişinin de normalde 12-8'lik saat gibi tansiyonu olabilir ya da genelde 13-8.5 gibi takılan bir tansiyonu, onun için düşüktür. Belki normalde düşük bir tansiyonu vardır, dolayısıyla normaldir. Genel olarak, büyük için 10-14 arası, küçük için 6-9 arası normal kabul ediliyor ama bu biraz kişiye bağlı. Cinsiyet, yaş, vb. etmenler etkili oluyor. Genç kadınlarda tansiyon daha düşük oluyor.

Yükseltmek için:
Şekerli su (Eğer şeker hastası değilse)
Tuzlu ayran (Bu yöntem işe yaramakla birlikte tuzunu ilk başta biraz az koyun. Bir anda tansiyonu arttırdığı için makalelerce çok sevimli bulunmaz ama yaz günü sıcaktan böyle bir fenalık gelmiş olabilir, ayranı eksik etmeyin. İçine normalden çok hafif fazla tuz koyun)
Sarmısak (Hem yükseltici hem düşürücü olarak kullanılır. Sarmısak en harika, en sağlıkl tansiyon dengeleyicisidir)
  • aychovsky  (22.06.16 18:19:07 ~ 18:21:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.