enjeksiyon soruları

hafta sonu nerede kalçadan enjeksiyon yaptırabilirim? sadece özel hastanelerde mi? aile hekimlikleri kapalı mı oluyor hafta sonları? reçetem var, peki ücret alıyorlar mı özel hastaneler sgklı olandan enjeksiyon için? alıyorlarsa ne kadar?

teşekkürler.

sağlık kabinleri.

  • nedendir bilinmez  (22.06.16 14:52:43)
bazı yerlerde sağlık kabinleri oluyor. 8-10 tl'ye yapıyorlar enjeksiyon. özel hastanelerde de o civarda fiyat. sgk'lı olmanla ilgisi yok. reçete mutlaka yanında olmalı.

  • animalman  (22.06.16 14:54:37)
sağlık kabini diye bir şey hiç duymadım, sanırım ki buralarda yok. beş saniyelik iş için iki saat yol gidip gelmek de nasıl zor geliyor halsiz halimle.

  • devilred  (22.06.16 15:00:06)
çevrenizde eczane varsa oraya sorun, bazı eczacılar yapıyor, yapmasa da en yakın neresinin yaptığını bilir

  • animalman  (22.06.16 15:03:58)
poliklinik yok mu?

  • cekilmis gayfe  (22.06.16 15:07:41)
Devlet hastanelerinin acillerinde yapmazlar mi? Receten varsa özel hastanelerde de yaparlar ama ücret alırlar. Ne kadar aldıklarını bilmiyorum, her hastanenin kendine gore bi fiyat politikası oluyor. SGK li hastalara da indirim uyguluyor anlaşmalı olanlar.

  • damdanakan  (22.06.16 15:08:00)
ASM'ler Cumartesi günleri açık İzmir'de.

  • teknikekip  (22.06.16 15:08:33)
aa devlet hastaneleri de yapar değil mi? çok bekletirler mi ki?

  • devilred  (22.06.16 15:08:43)
Olmadı Acilden girip yaptırırsınız diye düşünüyorum.

  • teknikekip  (22.06.16 15:09:44)
Kimi devlet hastanelerinin acil servisleri, reçete yanınızda ise yapıyorlar. Ancak belli saatler arası yapıyor çoğu. Gitmeyi düşünebileceğiniz bir devlet hastanesi acil servisine önceden telefonla ulaşıp öğrenmek mantıklı olabilir.

Edit: Devlet hastanesi acil servisleri enjeksiyondan para ALAMAZ. İsterlerse de vermeyin. Hak iddiasında bulunamazlar.
  • gonion  (22.06.16 15:12:04 ~ 15:12:41)
Acilde çok bekletmezler. Receteni gösterip sıraya girersin.

  • damdanakan  (22.06.16 15:12:15)
en son özelde 5tl'ye yaptırmıştım istanbulda. aciline gittim yaptılar.

  • sta  (22.06.16 16:02:09)
ne enjeksiyonu olduguna göre degisir. antibiyotik enjeksiyonlari riskli mutlaka hastanede yaptirilmasi gerekiyor.

ben her kosulda hastaneyi öneririm. kalabalık acillerde ugrasmak istemedikleri icin yapmiyorlar. sakin ve ufak hastaneler olur, devlet hastanesi olursa daha iyi olur.
  • thewizardofearthsea  (22.06.16 19:22:41)
b12 enjeksiyonu, büyük bir risk taşıdığını düşünmüyorum. bilsem kendime yapacağım ama o kadar bilgili değilim ne yazık ki.

  • devilred  (22.06.16 19:29:00)