Başka ülkeye yerleşmek - Fantazi sorular

Hellori,

Kesin olarak Türkiye'yi terk edip başka bir ülkeye yerleşeceğinizi biliyorsanız, Türkiye'deki son 2-3 yılınızı nasıl, ne yaparak geçirirsiniz.

Yaş,cinsiyet ve ilişki durumunuzu belirtirseniz şahane olur.

bal yiyerek geçiririm.
ne yapacam hacı gider memlekette zaman geçiririm.
babaannem ve dedem yaşlılar gidip dönmemek dönüp görmemek var.
her gün odun ateşinde kara demlikten çay içerim, ağaç gölgesinde türkü söylerim.
  • seyduna6687  (22.06.16 12:41:39)
ne olarak gidilecek? nereye gidilecek, o önemli.

amerika, avusturalya ise her gün bıkana kadar kebap, lahmacun yerim. avrupaysa dil, sanat öğrenirim. japonyaysa ninjalığın püf noktalarını öğrenirim. çinse ameliyatla çekik göz yaptırırım.
  • kurnaz  (22.06.16 12:41:58)
25 - erkek - ilişkisi var

maddi birikim yaparım, kendime yatırım yaparım. gideceğim ülkenin dili vs. için.

türkiye için de uzun vadeli planlar yapmam, ne bileyim gidip de bana çok şey katacağına inandığım, maddi olarak o kadar da iyi olmayan bi işe girmek yerine direkt maddi düşünür, ona göre iş seçimi yapardım.
  • la rana  (22.06.16 12:43:45 ~ 12:44:36)
bu arada belirtmezsem olmaz, buna benzer şeyleri yaparsan daha çok bağlanırsın, gidemezsin, gitsen 1 sene sonra memleketim diye geri dönersin.

son yapayım, bir kere daha yapayım derken sürekli aklın kalacak, kopamayacaksın. şey gibi bu, 30 yıldır temelli dönüş yapmaya çalışan türk aileleri gibi.
  • kurnaz  (22.06.16 12:49:37)
Kendi adıma bakarsam, 1.5 saat uçuş mesafesinde bir yere gitmeyi planlıyorum. Bu nedenle özlem falan bi yere kadar. Çok kasarsa atlar uçağa gelirim ana evinde yemeğe.. (Ümraniye şişli bile daha uzun sürüyor akşam trafiğinde)

Ama hacı babalar, 3 yıl boyunca da bal yenmez ya :)
Yatırım açısından bakınca ben de aynı kafadayım. Kenara para koyma konusudna kıç yırtıyorum.

Ayrıca online yapılabilecek iş arayışlarındayım.
Uzağa gidince "meraba ben şu konuda uzmanım" desem kimse takmaz, en azından para getirecek birşeyler lazım.
  • quaker  (22.06.16 12:54:21 ~ 12:54:52)
Ha örneğin, gideceğiz diye kafaya çok koyduk.
Çocuk işini bile erteliyoruz.
Hata mı acaba diyorum sürekli..
  • quaker  (22.06.16 12:55:55)
Bol bol spor yaparım , ingiliççem yeterince iyi değilse onu daha geliştirmeye çalışırım , oraya gidiş amacım neyse onunla ilgilenirim , bi de hayatım boyunca Türkiyeye geri dönmemek için dua ederim

21-Erkek - İlişkisi var
  • Nox  (22.06.16 12:59:10)
işkembe çorbası içerdim bol bol.

  • bay b  (22.06.16 13:00:53)
hayatımızda çok değişen bir şey olmaz sanırım.
33 evli erkek.

  • basond  (22.06.16 13:01:40)
Oo beybi..
Arkadaş evi barkı götürdük de, pasaportu yırtıp atmadık ki :)

Gerçi yurtdışına gitmek isteyenin ne durumda olduğu ortaya çıkıyor.
  • quaker  (22.06.16 13:02:23)
daha erken gidebilmek için neler yapabilirsem onları yapardım. günlük hayatımda değişen birşey olmazdı.

28/evli/baba
  • battal gemalmaz  (22.06.16 13:27:35)
uzun süredir biliyordum. 1 ay sonra gidiyorum. hiç bi şey yapmadım normal şekilde devam ettim. çantamı toplayıp gitcem.

  • xenophobe  (22.06.16 13:53:19)
2017 son aylarında yerleşeceğim.

büyük yabancı bir firmada çalışmayabaşladım, maksat orada iş bulmamı kolaylaştırsın. bir de deneyim.
ben olsam iş bulma şansı için uluslar arası firmalarda çalışır, firmada olan biteni kafama takmazdım. zaten gidicem amk terfi almasam ne olur.

24-e-evlenerek gideceğim haliyle nişanlısal.
  • logisticsmanager  (22.06.16 15:29:31)