budapeşte

Genel bilinenlerin dışında şurda şu kesin yenmeli veya şurayı pek kimse bilmez kesin görülmeli tarzı tavsiyeleriniz var mı?

hayvanat bahçesinin yanındaki hamburgerci.
ayrıca hörök tere'ye de çok yakın burası.

  • tavukbanalop  (22.06.16 10:55:46)
kocaman bi termal havuz var da yerini tarif edemicem. ama mutlaka gidilmeli.

  • suicides underground  (22.06.16 13:41:00)
newyork cafe budapest, ben bayılmıştım atmosferine. google da bi arat, fotoğraflarına bak. karar ver.

  • gis  (22.06.16 14:06:03)
Buda tepesine çıkarken muhteşem bir budapeşte manzarası sizi bekliyor:) kesinlikle şarabınızı yanınıza alıp ister ormandaki kayalıklarda ister banklarda oturup şehri izlemelisiniz :) Tabi ki akşam bu arada, gündüzleri hayvani bır sıcaklık oluyor :/

  • birpelindegil  (22.06.16 14:15:30 ~ 14:15:46)
Eğer vaktin olursa Budapeşte'ye yaklaşık 20 dk uzaklıkta Visegrad diye bir yer var oraya git. Orada Renaissance diye bir restoran var, adından da anlaşılacağı üzere Rönesans konseptli çok hoş bir mekan. Orada içtiğim kremalı ceylan eti çorbasını hala unutamıyorum. Hayatımda içtiğim en lezzetli çorbaydı. Bazen geceleri durduk yerde aklıma falan düşüyor, ne kadar beğendiğimi sen hesap et. Menüde daha farklı seçenekler de mevcut, ben kızılcık şuruplu kestaneli tatlılarını da beğenmiştim. Eğer araba falan kiralayabilirsen aklında bulunsun burası.

Edit: Bir de gitmişken kesinlikle ufak bir kavanoz paprika al. Ben acı yiyemediğim için alamamıştım ama çok meşhurdur oranın paprikası.
  • köstebek kurabiye  (22.06.16 14:23:21 ~ 14:26:08)
@köstebek kurabiye : fiyatları nasıl bu restoranın?

  • burya  (22.06.16 14:25:30)
@burya ben tur kafilesiyle gitmiştim ve ekstra tur kapsamında 65 euro ödemiştim. Fakat bu 65 euro içinde Estergon kalesi ve Szendentre gezisi de vardı.

  • köstebek kurabiye  (22.06.16 14:29:53)
unutmuşum buraya aşık olacaksınız: www.google.com

  • birpelindegil  (22.06.16 14:35:28)
Sky Bar

  • Lim5  (22.06.16 14:56:27)
opera binasının yanında çok leziz ve hızlı bir makarna/pizzacı var. Şiddetle önerilir

  • dolmakalem  (22.06.16 14:58:52)
bi de mümkünse mutlaka opera salonunda bir şey izleyin. çok efsane içi.

  • dolmakalem  (22.06.16 14:59:26)
teşekkür ederim arkadaşlar.

@dolmakalem, operaya er kişisi için minimum kıyafet gereksinimi nedir?
  • axl  (22.06.16 17:37:58)
gömlek-chino ikilisi yeterli

  • dolmakalem  (22.06.16 20:44:16)
Kostepek kurabiye'nin bahsettigi corba +1 Corbadan nefret eden biri olarak bayilmistim ben.
Bir de termal havuzu olan muthis manzarali bir restoran yuksekte bir yerde. Oraya git diyecegim ama adini hatirlamiyorum neresiydi:) Otel restoraniydi sanki.

  • stavro  (22.06.16 20:47:53)