trafik sigortası hk.

benim trafik sigortasının süresi bugün doluyor. ben yenileme işini bir hafta sonra yapsam herhangi bir ceza çıkar mı ya da sigorta için ödeyeceğim prim artar mı? (yakalanma durumundaki cezadan bahsetmiyorum, gecikme cezası gibi bir ceza var mı onu merak ediyorum)

%5 sabit mi, günlük mü aylık mı nedir? gerekirse bir hafta çıkarmam arabayı o sorun değil de şu gecikme cezası sıkıntı

  • animalman  (22.06.16 10:15:17)
trafik sigortasız araca binmek bence alınmaması gereken risklerin başında geliyor.

sorunuza cevap: prim sigortayı yaptırmadığınız anda artmaya başlıyor. her 30 gün için %5'in katları olarak artmaya devam ediyor. ayrıca hasarsızlık indiriminiz de yok oluyor. trafik polisi 92 TL ceza kesiyor. aracınız otoparka çekiliyor. otopark ücreti ve çekme ücretini siz ödüyorsunuz.

yani ne gerek var?
  • kriker  (22.06.16 10:53:44)
@kriker gerek olduğu için geciktirmiyorum hocam, aysonu olduğundan maaş gününe kadar ertelemeye çalışıyorum. neyse generali'den 506 TL'ye yaptırdım bu arada. bu kadar uygun teklif bulabileceğimi bilmiyordum. cevaplar için teşekkürler.

  • animalman  (22.06.16 12:09:56)