spoiler'ları seven var mı?

bir tek ben seviyor olamam.

Ben seviyorum, özellikle açıp okuyorum. Bunu namus meselesi haline getirenlerin sığır olduğunu düşünüyorum.

  • angelus  (20.06.16 23:42:30 ~ 23:43:26)
ben, hatta spoiler okumadan filme diziye başlama :))

edit: brakgn'nın bahsettiği insan da benim.
  • kuzey li  (20.06.16 23:43:03 ~ 23:44:48)
sen ne diyorsun, kitaba sondan başlayan insanlar var.

  • brakgn  (20.06.16 23:43:42)
Spoilersız yaşamın saçma olduğunu düşünüyorum. İnsan sonu belli olan bir şeyin sonunu öğrenmek istemez mi ya?

i <3 spoiler
  • buff  (20.06.16 23:45:28)
spoiler vereni ya da vermeyi sevmek, bir kişilik bozukluğudur diye düşünüyorum. bu ülkede kişilere saygı diye birşey olmadığı için normal karşılanması anormal değil ne yazık ki. kendi emeğiniz ile yaptığınız bir işin çalınmasından en ufak bir farkı olduğunu düşünmüyorum.

1 hafta maaşı geç yatsa paramı çaldılar diye yaygarayı koparacak tipler gelip burda spoileri seviyorum diyor ya, ona üzülüyorum.
  • hakim oynayin dedi  (20.06.16 23:46:32)
Ben seyrettikten sonra okumayı seviyorum. Kaçırdığım ayrıntıları veya değişik yorumları okumak güzel oluyor.

Bazı spoilerlar zararsız olsa da bazıları kesinlikle seyir zevkini öldürüyor...
  • kartallar yuksek ucar  (20.06.16 23:49:52)
spoiler başlık olmadığı sürece sorun değil. yoksa bugün her yerde got spoylırı vardır. internete bile girmedim akşam izleyene kadar. efso bölüm olmuş yannız hee.

  • hasmetizm 2046  (20.06.16 23:50:53)
Ben seviyorum. Game of thrones'un bütün bölümlerinin spoilerlarini açıp açıp okudum. Akşam da heyecanla izledim.

Kitapların da elime alır almaz Son sayfasını okuyan bir insanım ama ben. Sabırsız olabilirim azıcık.
  • fraise  (21.06.16 00:05:24)
ben. spoiler okumadan film izlemem

  • sta  (21.06.16 00:13:16)
ben de bu spoiler mevzusunun aşırı abartıldığını düşünüyorum. aynı filmi diziyi 20 kere izleyip aynı zevki alabilen bi adamım. bence önemli olan ne olacağını bilmek değil de o sahnenin nasıl çekildiği, oyuncuların nasıl oynadığı vs. özellikle açıp nolmuş diye okumasam da spoiler yiyince küfretmem hiç.

  • xenophobe  (21.06.16 00:18:57)
yani diyelim ki usual suspects'i ilk defa izliyorsunuz. ama aranızda bir turşu ikinci kere izliyor aslında. film başladıktan kısa zaman sonra "x kişi kayzer soze" dese, siz çok keyiflenecek misiniz?

böyle bir şey olamaz. nayır. sevmiyorum, spoiler adı üstünde spoil eden şey. dolayısıyla siz seçerek spoiler'ı açıp okuduğunuzda çok spoil etmiş olmuyorsunuz. ama ben seçmeden birinin ibare koymaksızın yazdığını görüyorsam benim için spoil oluyor.

edit: ne olacağını bilmemek biz thriller, mystery vs sevenler ve tahmin yürütmeden duramayanlar için çok elzem. filmin kalitesi başka bir konu.
  • godoşu beklerken  (21.06.16 00:32:39 ~ 00:36:15)
Gemi batiyor.

  • duptıs  (21.06.16 00:33:43)
bunu uzatmanın ne anlamı var? siz spoilersız yapamıyor olabilirsiniz, zevk alıyor olabilirsiniz, aynı şeyi defalarca izlemekten hoşlanıyor olabilirsiniz ama aramızdan bazıları da hoşlanmıyor, sevmiyor. bunu kabullenmek neden bu kadar zor anlamıyorum. aramızdan bazıları dizi/film izlerken gerilmek heyecanlanmak istiyor.

şurada iki gramlık zevkimiz var onunda işgal edilmesini istemiyoruz. gerçekten anlamıyorum bunu delmeye, aşağı görmeye niye bu kadar çok isteklisiniz...

bilmiyorum sizin değer yargılarınız, kırmızı çizgileriniz neler ancak burada birisi o çizgiyi geçmeye görsün ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz ama başkalarını rahatsız ederken bir saniye bile düşünmüyorsunuz ve evet söyleyeyim; spoiler benim dinime göre haram, dinimin şartları arasında dizi/film/kitabı spoiler almadan izlemek/ okumak var desem bile hiçbirinizin bunun üstüne söz söylemeye hakkı olmaz.
  • air  (21.06.16 00:36:00 ~ 00:39:40)
güzel soru takipteyiz

sevmediğimi söylememe gerek yok sanırım.
  • mobydick  (21.06.16 00:58:15 ~ 00:58:35)
ben de seviyorum.

got'un nasıl sonlanacağını mesela bir ay önce falan okudum. her şey de o spoiler'a göre gitti, gidiyor. ama zerre umurumda olmadı. yarın yeni bir spoiler çıksa yine severek okurum.

bu spoiler geyiği yapıp ortalığı velveleye verenler çok yapmacık geliyor. aynı yeşilçam komedisini 373828828228 kere izleyip 373838383838338 kere aynı sahneye gülen adamlarsınız, havanız kime lan?
  • avianthem  (21.06.16 01:26:57)
Seviyorum ama uzun vadeli, o gün izleyeceğim bölümde ne olacağını bilmek istemem ama dizinin sonraki aşamalarında neler olacağını açar okurum.

  • gmzo  (21.06.16 02:08:00)
hitchcock +100000000
godoşu beklerken +10000000
air +100000000

hadi the game'i spoiler okuduktan sonra izle yiyosa. filmin tüm esprisi o okuyacağın spoiler. izlerken tahmin yürütmek, merak etmek isterim ve soruna "ben :)" diye cevap verenleri anlamıyorum. savaş sahnesinin ışık, cgi efektine, konuşmada yapılan tonlamalara mı dikkat ediyorsunuz. olayı zaten biliyosunuz neyini, niye izliyosunuz ki?
  • olutaklidi  (21.06.16 02:11:10 ~ 02:12:19)
sevmem,seveni de sevmem.

  • nikex  (21.06.16 02:55:48)
yalnız değilmişim çok sevindim :D bugünkü bölümü spoilersız izledim çok gerildim ne olcak diye, gerçi bu redditte yazılan yazıyı okumuştum az çok biliyordum ama çok da güvenememiştim. sürpriz sevmediğim için önce spoiler okuyup sonra diziyi izliyorum genelde

edit:usual suspects'i keyser söze'nin kim olduğunu bilerek izledim mesela örnek verildiği için diyorum. filmden gayet yüksek zevk aldım. bilmeden izlesem ulan kim bu diye düşünmekten olayın işlenişine dikkat edemezdim. bilinemezlik duygusunu hiç sevmiyorum. ayrıca spoiler sevmeyenleri anlayabliyorum ama seveni sevmemek ne la? ben sana zorla spoiler vermiyorsam ki vermem, bana niye uyuzsun arkadaşım. kendi halimde filmin sonunu öğrenip izleme hobim var.
  • nundu  (21.06.16 03:22:46 ~ 03:39:18)
bir filmin, dizinin tek dayanak noktası spoiler'i ise o dizi film vasattır. gerçek sinema, gerçek dizi bu değil.

  • matrix  (21.06.16 03:25:57)
bende arada severim
burada önceden açıldı bu konu seven çok çıkmıştı

  • basond  (21.06.16 10:29:13)
pazartesi günleri G.O.T. spoileri yiyeceğim diye instagrama bile bakamıyorum. Yapanları yağsız kazığa oturtmak istiyorum.

dün arkadaşım facebook'ta hayvan gibi spoiler verdi, linç ettiler :)

ak çok mu zor spoiler yazmak.

bir de direkt "bruce wills aslında ölüymüş" diye başlık açan huur çocukları var, onlara hakikaten dalasım geliyor.
  • kimlanbu  (21.06.16 12:13:04)
ben seviyorum ancak finale birkaç bölüm kala okumuyorum

  • cirkiiin  (21.06.16 19:16:22)