İşlemcinin fanına wd40 sıksam ne olur?

Ofisdeki pc nin fanı ötüp duruyor vıyık vıyık kafa beyin komadı şerefsiz. kendi kamışıyla hafiften wd40 sıksam ne olur ki acaba ?
fan değiştirme imkanım yok malesef

pc fanı derken işlemcinin mi kasanın mı ekran kartınınmı herhangi bir elektronik devreye temas etmiyor ise sık gitsin birşey olmaz

edit: işlemci yazmışsın başlıkta yeni gördüm fanı söküp takabilirsen söküp sıkıp kurumasını bekleyip takabilirsin
  • Yaratıcı Nickli Helper  (20.06.16 17:19:11 ~ 17:20:06)
işlemcinin ki ötüyor. fanı ve altındaki bakır mı ne soğutma zımbırtısını sökersem takamam diye korkuyorum. o yüzden aradan pıstlatmayı planlıyorum. başka bi yerlere sıçratmazsam sıkıntı olmaz herhalde işallah umarım.

  • genc irisi  (20.06.16 17:26:35)
hocam
wd40 sıkma
başka mekanik yağ sık
www.techrepublic.com

burada diyor hatta dikiş makinesi yağı en ideali.
  • kingcyrax  (20.06.16 17:51:06)
koy yağı geç git. o paslandığı için değil yağı azaldığı için ötüyor. bende de oldu makine yağını koyunca canavar gibi oldu.

  • bohr atom modeli  (20.06.16 19:59:29)