[]

akvaryumdan ısıtıcıdan anlayanlar bi bakabilir mi?

eheim jager 200 w luk bir ısıtıcı aldım kaplumbağa için, ısıtıcı 42 cm, bizim akvaryumun yüksekliği ise 30 cm. ısıtıcıyı çapraz olarak koysak bir sorun olur mu?

teşekkürler


 
Mutlaka suyun içinde durduğu sürece sorun olmaz. Ancak kesinlikle suyun içinde dursun, patlarsa hayvan da ölür.


  • chiper  (20.06.16 15:51:49) 
yatay koymayı tavsiye etmiyorlar okuduğum kadarıyla, bunun nedeni ne olabilir peki biliyor musunuz?


  • buffy de vampir sayılır  (20.06.16 16:01:31) 
Isınan su yukarı çıkar dolayısı ile üst taraf gereğinden fazla sıcak olur. Isıtıcı üst tarafı algılayamaz.


  • predecessor  (20.06.16 22:26:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.