3 dönem gss prim borcum var, aile hekimimden sağlık raporu alabilir miyim?

3 dönem (2,5 ay) prim borcum var (faizle birlikte 168,11 lira). bildiğime göre 60 günden fazla prim borcun varsa muayene olamıyorsun.

1) peki, ben bu borcumu 50 günlük seviyeye indirirsem 50-60 lira yatırıp, muayene olabiliyor muyum?

2) geçen sene spor salonu için aile hekimimden sağlık raporu almıştım. kan tahlilini başka yerde yaptırmıştım ama şimdi hepsini aile hekiminden halletmek istiyorum, borçlu bir şekilde gitsem işlerimi halledebilir miyim?

konuyu bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. bugün bu işleri halletmeyi düşünüyorum.

  • ahm1  (20.06.16 00:49:46)
Hepsini birden yatırmak zorundasın diye biliyorum. Bana öyle demişlerdi hepsini birden yatırmıştım. Yoksa provizyon çıkmıyordu.

Bankamatikten ödemeye gittiğimde bütün borç birden çıkmıştı tek ödeme diye.

Yinede yanılıyor olabilirim. Belki ayrı ayrı ödenebiliyordur.

Devlet hastanesinde ve türevlerinde ssk'nız yok ise 30 tl veriyorsunuz muayene olabiliyorsunuz.
  • ihanet kac kisilik  (20.06.16 00:59:48)
rapor alırsın sıkıntı olmaz da aile hekimi rapor vermez hastane verir.
ama hastaneden de alırsın.
ameliyatlık bir durum olursa gss devreye giriyor galiba.
benim baya var biriken 3 bin lira var.
5 gün rapor verdiydiler.
muayene olursun
  • Alt4y  (20.06.16 01:01:32)
@altay: benimki basit bir sağlık raporu, geçen sefer aile hekiminden almıştım.

  • ahm1  (20.06.16 01:05:43)
alırsın sıkıntı yok.
yani benim gss borcum vardı deli gibi ben rapor aldım hastaneden
aile hekiminden 1 günlük istemiştim vermedi ama götlüğüne vermedi galiba lavuk.
muayene de olmuştum
  • Alt4y  (20.06.16 01:07:25)
ben 3 ay geriden oduyordum. yani 4. ayin borcu gorundugunde provizyon vermiyordu. internetten en eski ayin borcu+faizini yatiriyordum. bu dedigim gecen seneydi, degisiklik olduysa bilemiyorum. provizyon durumuna e-devlet'te "SPAS Müstehaklık Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi)" isleminden bakabilirsiniz.

  • ainothia  (20.06.16 01:29:21)
baktım hemen, şöyle diyor: "Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir."

1 aylık ücret olan 65 lirayı yatırırsam sorun çözülüyor mu o zaman? birkaç ay önce 25 yaşımı doldurmuştum ve çalışmıyorum.
  • ahm1  (20.06.16 01:33:09)