Bilgisayar toplamaca 2

Sistemi topladım da, nasıl olmuş, hepsi birbirine uyumlu mu değil mi tam emin olamadım. Bi el atıverin gari..

*GIGABYTE GA-M720-US3 nForce 720D DDR2 1200MHz SOKET 940 AM2+ ANAKART
www.gigabyte.com.tr

*AMD ATHLON II X2 250 3.0GHz (SOKET 938) AM3 KUTULU İŞLEMCİ
İşlemciyi deveyükü.com’dan diğerlerinin hepsini de hepsiburada’dan almayı düşünüyorum.

*POWERCOLOR ATI HD 4730 512MB 128BIT GDDR5 (DirectX 10.1) HDMI PCI-E x16 2.0 EKRAN KARTI

*TEAM XTREEM DARK 2GB DDR2 1066MHZ CL5 BELLEK
Veya
KINGSTON HYPERX 2GB 1066MHz DDR2 RAM

*AKASA ZEN 450W ÇİFT 12CM FANLI SİYAH KASA AK-ZEN450-BK

1-Mesela bu ramler anakartın destek listesinde yok. Bu eğer bunları takarsam kullanamam mı demek oluyor?
2-Ekran kartı için 450w lazım falan denmiş. 400w yetmez mi?
3-Sonra anakartın özelliklerinde sata2den bahsedilmemiş ama bunda desteğin olmayacağını sanmıyorum, vardır dimi?
4-Bir de oyun falan oynuyorum, ne kadar idare eder bu beni. Daha yüksek bir şey de ekleyemem bütçeyi baya zorladım.
Bu arada, dvd rom, monitör, hdd mevcut, ondan yoklar.

Şimdiden teşkürler…

Alper'im gel ben sana bunu çok daha uygun fiyata çıkartayım :)

  • alkolik imam  (20.11.09 20:19:25)
ram daha yüksek olmalı gibi bence. (4 iyidir)

  • fortisvita  (20.11.09 21:19:17 ~ 21:19:31)
Anakart da, işlemci de, ekran kartı da olmamış.

www.exa.com.tr

İşlemci bunu al kesinlikle. 4 çekirdekli olmalı, çift çekirdek mazi oluyor yavaş yavaş.

www.novabilgisayar.com

Anakart da bu muazzam. Sakın İntel nForce yonga setli AMD anakart alma.

www.exa.com.tr

Ram olarak da bu güzel. DDR3 e geçme vakti çoktan geldi de geçiyor bile. Anakart da zaten DDR3 destekli. Bu ramden 2 tane aldığında 10 numara olur.

İşlemci, anakart ve ram tamamdır. Sıra ekran kartında, seçtiğin ekran kartından yola çıkarak pek oyun oynamıyorsun galiba. O yüzden sana bu ekran kartını öneriyorum. Her türlü oyun ve uygulamada yeterli olacaktır.

www.vatanbilgisayar.com

Ne yaptı ?

700 lira civarı tahmini. Al işte seni 4-5 yıl götürecek bir sistem.
  • xyz  (20.11.09 21:23:45 ~ 07.12.09 23:39:35)
Anıl madem öyle mail at bari.

xyz, oyun oynuyorum ama bütçeyi yükseltemediğimden ekran kartını düşük tuttum. zaten tüm oyunları da fullde çalıştırmam gerekmiyor. üstelik 1 yıl içinde değiştirebilirim büşük ihtimal.
Anakartla işlemcide senin dediklerini alıyorum. Ram içinse hala 1. soru aklımda. Senin bulduğun ram cl9 mu değil mi belli değil. fiyatı düşük olmasına rağmen o yüzden başka birtane alırım. ilgilendiğin için de saol.
  • inugard  (21.11.09 11:32:36)