[]

evde soğuk kahve yapımı

soğuk kahve yapmak için filtre kahve yapıp direkt soğutuyor muyuz? sizin farklı yöntemleriniz var mı?
 
1.5 kaşık nescafeyi ayrı bir bardağa koyup 1 parmak kadar sıcak su döküp karıştır.nescafe eriyince üzerine soğuk suyu koy az bir şey sıcaklığı düşsün.sonra bi bardağı ağzına kadar buz koy(4 tane oluyor genellikle) sonra nescafeyi oraya dök üstünü buz gibi suyla tamamla mis gibi americano.


  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (18.06.16 17:55:30) 
Süt buz nescafe, kavanozda çalkalayın. Ta daaa


  • hasmetizm 2046  (18.06.16 18:09:02) 
french press'e normalde yaptığın oranlarda oda sıcaklığında su ve kahveyi koy. iyice karıştır. pressin kapağını kapa ama filtreyi indirme. gece boyu veya eş değer saatler boyunca buzdolabında soğumaya ve demlenmeye bırak. en sonunda pressi indir ve kahven hazır.


  • Goldstein  (18.06.16 18:43:00) 
4 cevaptan 3'ü nescafe ile tarif vermiş. arkadaşlar nescafe kahve değildir !


  • mr.goodcat  (18.06.16 19:20:21) 
Ben normalin iki katı kahveyle yoğun bir filtre kahve demliyorum, sonra onu buz dolu bardağa doldurup öyle içiyorum.


  • Haldamir  (18.06.16 19:45:29) 
şöyle ki ben evde v60 kullanıyorum kahve demlemek için. bunun için normalde 20g kahveye 300ml su kullanıyordum. soğuk kahve yapmak içinse bardağa 150g buz koyuyorum, üzerine yine 20g kahve için 150ml su kullanıyorum. böylece hem su - kahve oranını tutturabiliyorum, hem de kahveyi yaptıktan sonra bekletmeden tüketebiliyorum. french press için de buna benzer bir yöntem deneyebilirsiniz.


  • bugraok  (24.07.16 13:20:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.