dolgu diye gidip kanal yapılan dişiniz oldu mu?

bir dişe ne zaman kanal yapılıyor? durduk yere ağrımaya başladığı zaman mı? normal bir çürük için dolgu amacıyla gittiğinizde buna kanal lazım dedikleri oldu mu?

oldu

  • tosunpasa  (18.06.16 16:56:41)
çürük köklere kadar ilerlediyse macburen kanal yapmak durumundalar.

  • tendra van case  (18.06.16 16:59:06)
Pulpa dolguyla düzelmeyecek şekilde zarar gördüyse öldüyse falan kanal yapılıyor, bunu sen ben anlamayız tabii biz dolgu diye gideriz doktor "Bu dolguyla adam olmaz" der kanal yapar.

  • angelus  (18.06.16 17:01:01)
kanal nasıl oluyor peki ağrılı mı?kanal yaptıran var mı aranızda?

  • mungojerry  (18.06.16 17:39:44)
Uyuşturuyorlar niye ağrılı olsun.

  • angelus  (18.06.16 17:41:28)
Daha bugün iki tane kanal ile dolgu yaptırdım hiç acımıyor. sadece uyuşuyor bir kaç saat

  • kediyiyenpiskopatfareyimben  (18.06.16 18:55:10)
oldu kanal tedavisi çürük köklere ulaştığında yapılıyor bildiğim kadarı ile
uyuşturup diş kökündeki sinirleri alıyor hekim.
uyuşturduğu için acı az oluyor.
  • basond  (19.06.16 10:56:09)
Ahan da, daha yeni oldu. Dolgu diye de gitmedim. 'Benim diş etim sızlıyor hafiften' diye gittim. Bu arada en son 6 yaşında gitmiştim, çürük olabileceği aklıma bile gelmemişti. Doktor 'İçten çürümüş, çürüğü yeni dışa vurmuş. Buna dolgu yapalım' dedi. Peşinden dolguya gittim, 'Aboovvv, bu ne biçim olmuş. İçeride devamı çıktı bunun, kanal yapcağız' deyip geçici dolgu ile gönderdi. Şu anda ağzımdaki geçici, tırtıklı, yarı oyuk dolguyla oynuyorum dilimle. Yarın kanal olacak.

Diş kurtarılabilecek gibi ise dolgu yapıyorlar. Sinirler minirler iptal olmuş, artık oya oya diş kalmamışsa dolgu yapıyorlar anladığım kadarı ile
  • aychovsky  (19.06.16 11:09:45 ~ 11:10:08)