Klima montajı nasıl yapılacak (Yardım)

Sıcaktan kavrulduğum için klima alacağım ama aklıma takılan bir soru var.

çatı katında oturduğum için tavan eğimli ve evin yüksek duvarlrı yalnızca yan daireyle ortak kullanılan duvarlar. yani dış cepheye bakan taraflara klimayı monte etme imkanı yok.

Klima borusu en az 8 metre olmak zorunda. peki bu boru duvardan nasıl geçecek? duvarı nasıl delecekler? Yani duvarın içinden götürmeleri gerekiyor klima borusunu ki yan dairedeki adamın duvarına delik açmayalım. Bu durumda tüm duvar delinecek mi boru boyunca ? :/

evde hic cam yok mu ? Camin altina monte ederler ?

  • oscar  (18.06.16 11:41:30)
ya da tavan egimli demissiniz ama klimayi monte etmeden altina demirci sehpa yapar klimayi ustune oturturlar.

  • oscar  (18.06.16 11:43:08)
oda da iki tane cam var. biri teras'a açılıyor ancak duvar yine eğimli. diğer cam küçük ve yine eğimli duvardan dışarıya açılıyor. eğimli kısım aslında çatı olduğundan alçıpan. çok güven vermiyor buraya monte edilebileceğini sanmıyorum.

şu aşağıdaki oda gibi örnek verebilirim.
ocaklarmobilya.com

beyaz duvarın diğer tarafında yan daire var. eğimli olan taraf da alçıpan.
  • peace.on  (18.06.16 11:46:23)
mobil klima alsan daha iyi olacak gibi sanki. bacasını pencerelerden birinden verirsin dışarı.

  • sutlu nescafe  (18.06.16 11:57:07)
onu da düşündüm ama oda 25 metrekare ve çatıda yalıtım yok. mobil klimalar o kadar soğutmuyor diyorlar ve çok ses yapıyormuş :(

of yaaa napıcam bilmiyorum.

yan daireye bakan duvara montaj yapılamaz mı? hiç yaptıran yok mu bunu?
  • peace.on  (18.06.16 12:07:24)
bence bi keşif ekibi çağır, ücretsiz, fikir verirler.

  • elorelia  (18.06.16 12:18:55)
catida mutlaka yer vardir hocam, gelip bakarlar cikarlar catiya. Illa monte ederler yani

  • oscar  (18.06.16 13:53:24)