il dışı tercihleri - istanbul için birkaç soru

merhaba,

erkek arkadaşım öğretmen ve il dışı ile istanbul'a gelecek. ben kadıköy'de oturuyorum, dolayısıyla kadıköy'e ulaşımı rahat yerlere bakıyoruz. eledik okulları ancak sıralama konusunda emin olamıyorum, ulaşım rahatlığını pek bilmediğim yerler. aşağıda maddeleyeceğim, bilenler varsa bildikleriyle ilgili yorum yapabilirlerse büyük yararı olur, teşekkürler :)

- ataşehir yenisahra metro yakını (ilk sıraya yazarız sanırım)
- ataşehir yeditepe üni yakını
- ataşehir yeni çamlıca

- üsküdar kirazlıtepe (otobüs, minibüs - ne kadar sürer, trafikte heba olur mu?)

- kasımpaşa iskele yakını (üsküdar - haliç hattı veya karaköy + otobüs?)
- kaptanpaşa mahallesi, kulaksız mezarlığına yakın. (burayı hiç bilmiyorum)

- bilgi üniversitesi'nin yanında var bir tane (nasıl gidilir?)

- iki adet halıcıoğlu var, metrobüsle kolay gidilir diye düşündük.

- kağıthane var 4 tane, metrobüs kullanılabilir gibi duruyor.

- maltepe fındıklı (otobüs?)

- 2 adet şişli var, biri şişli etfal'in yanında, diğeri grand cevahir'in yanında

- 5 adet de ümraniye var ama, üsküdar - ümraniye metro hattı bu sene açılacak mı? otobüsle yollarda perişan olabilir gibi düşündüm. çakmak mahallesi, necip fazıl bulvarı (yukarı dudullu), adem yavuz mahallesi (2 adet), bir tane daha yukarı dudullu var.

özellikle ümraniye, kağıthane ve kasımpaşa taraflarını hiç bilmiyorum.

tek tek yorumları ya da 'ben olsam şurayı önce tercih ederim' fikirlerinizi bekliyorum.

edit (ekleme): pendik'te de var birkaç tane ama ulaşım zor olur diye yazmayı düşünmedik, hata mı ederiz?

cevahire ulaşım eğer kadikoy metroya yakin bir yerde oturuyorsan şöyle:

kadikoy metro--> ayrılık çeşmesi --> marmaray -->yenikapı ---> taksim metrosu --> mecidiyeköy

aşağı yukarı 40-50 dk arası surer, avantajı şu, sürekli metro kullanıldığı için trafiğe takılma riski yok. dezavantajı da 3 aktarma yapmak.
  • ambrosia  (18.06.16 11:45:25)
@ambrosia rıhtım - söğütlüçeşme - ayrılık çeşmesi üçgeninin tam ortasında oturuyorum aslında. yani mecidiyeköy'e gitmek rahat gibi, ataşehir'den sonra direkt şişli'dekiler yazılabilir sanki.

  • gmzo  (18.06.16 11:56:42)
Aktarmalarda cok vakit geciyor. Yeni sahra guzel metroyla direkt kadikoy. Yeditepe icin de kadikoy otobusleri var ama yeni camlicayi bilemedim. Umraniyeye de buyuk ihtimal direkt otobus vardir. Ben olsam karsidan once anadolu yakasini yazardim

  • la noix  (18.06.16 12:15:05)
@la noix ben de öyle düşünmüştüm önce ama, daha önce 1-2 kez otobüsle ikea ümraniye'ye gidip gelirken trafikte rezil olmuştum. ümraniye tarafı o yüzden düşündürüyor

  • gmzo  (18.06.16 12:20:35)
Ya aktarma col sikinti oyle diyeyim. Atasehirde kturuyorum. Surekli karsiya gitmiyorum ama mudurluge gittigimde soyle oluyor: araba veya otobus -> metro -> marmaray -> taksi veya otobus. Gercekten beni zorluyordu bu rota. Tamam 1 saatte ordayim ama bi de bana sor kan ter icinde. aten onunde de durmuyorsun illa yuruyus de var

  • la noix  (18.06.16 12:30:14)